Kancelaria Prezydenta: zlikwidowane sądy nie wrócą

14.06.2013, 13:31; Aktualizacja: 14.06.2013, 13:32
Jak mówiła IAR Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta, Bronisław Komorowski uważa, że w tej sytuacji najlepsza byłaby nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Jak mówiła IAR Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta, Bronisław Komorowski uważa, że w tej sytuacji najlepsza byłaby nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych.źródło: ShutterStock

Zlikwidowane sądy nie wrócą, niezależnie od decyzji prezydenta. Kancelaria Bronisława Komorowskiego nie ujawnia co prezydent zrobi z przyjętą wczoraj obywatelską ustawą, zakładającą przywrócenie sądów rejonowych, zniesionych w wyniku reformy Gowina.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Normalka(2013-06-14 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry PO szkodzie nasz łysy Kołodziej...

    Odpowiedz
  • ledder(2013-06-14 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    jak to "niezależnie od jego decyzji". Jeżeli ustawę podpisze, to zostaną przywrócone. Bo na tym polega ta ustawa. No chyba, że pan prezydent zamierza wydać dekret nadworny, że uchwalonej przez sejm ustawy nie należy stosować.

    Odpowiedz
  • ...(2013-06-14 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy "niezależnie od jego decyzji"? Czy ktoś tu się nie zapędził?

    Odpowiedz
  • ...(2013-06-14 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    "Niezależnie jednak od jego decyzji, zlikwidowane sądy nie zostaną przywrócone" - to po co jest Prezydent? Taki sobie niepotrzebny figurant, bo Pani J.Trzaska, wie lepiej co będzie z ustawą?

    Odpowiedz
  • el57(2013-06-14 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli sie nie myle to sady sa nie ma tylko prezesow sadow beda oszczednosci

    Odpowiedz
  • ledder(2013-06-14 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędności? Owszem. 183 zł miesięcznie na jednym prezesie.
    Ale jednocześnie połączenie sądów spowodowało, że zamiast tych 79 prezesów trzeba było mianować 79 dyrektorów sądu z pensją ponad 5.000 zł.

    NIe ma żadnych oszczędności, nie dajcie się robić w balona.

    Odpowiedz
  • Neron(2013-06-14 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Komorowski zrobi to co mu każe Tusk , aby zagrać na nosie PSL. Rządząca banda ma się dobrze.

    Odpowiedz
  • jorry123(2013-06-14 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    jak podpisze, to wrócą, co to za dziwny komunikat, albo jedno albo drugie, czy Kancelaria Prezydenta wie o czym mówi??? Osobiście uważam, że z przyczynm wiadomych prezydent zawetuje, bo inaczej PO nie będzie chciała uczestniczyń w kampanii wyborczej na drugą kadencję. Mam jednak nadzieję, że tym razem ludzie przejżą na oczy, i na pana Komorowskiego nie będą głosować, bo on jest prezydentem PO a nie wszystkich Polaków.

    Odpowiedz
  • nk(2013-06-14 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    czuję że PIS chciałby poprzeć te reformę ale ze robi to PO to - MUSI byc PRZECIW.
    Tak wygląda w Polsce "polityka" .

    Sądów jest za dużo WOJEWÓDZTW tez jest za dużo
    przykład OPOLSKIE czy zielona góra - nie wiadomo po co powstały - ambicyjki polityków ???

    Odpowiedz
  • rusałka(2013-06-14 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    sędziów jest za dużo!

    Odpowiedz
  • awd(2013-06-14 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    spraw w sądach jest za dużo!
    posłów jest za dużo!

    Odpowiedz
  • szkoda reformy była dobra(2013-06-14 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie prezesów ale przede wszystkim całej rozbuchanej administracji sądowej , a tam są ogromne pieniądze utopione (dyrektorzy sądów i inni towarzysze do brania lekkiej kasy podatników,)
    Koszty utrzymania obiektów i pomieszczeń sądów też są ogromne

    Odpowiedz
  • ssr7(2013-06-14 23:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jakim cudem dobra jest reforma polegająca na likwidacji części sądów według jednego kryterium: ilości etatów sędziowskich. Nikt nie analizował, ile spraw rocznie załatwia likwidowany sąd, jak daleko mają ludzie do innego sądu (żeby np. do prezesa pójść albo w kasie sądu coś opłacić) itp, itd.
    Chybione jest też założenie, że sędziowie będą jeździć po sądach i sądzić. A może w ramach oszczędności zlikwidujemy sądy stacjonarne w ogóle, a zamiast tego zakupimy sądowozy obwoźne?

    Odpowiedz
  • gonm(2013-06-15 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    to ja jeszcze raz bo to nie jest chyba jasne. Prezesi z likwidowanych sądów byli jednocześnie przewodniczącymi wydziałów, pobierali jeden dodatek, teraz nadal go będą pobierać jako przewodniczący, może 200 zł niższy. A wskutek połączenia sądów powstały większe jednostki i z tego powodu przekroczone zostały limity pracowników gdzie nie musiało być dyrektora sądu, a teraz być musi. Nawet jeśli to nie dodatkowa osoba tylko jakaś gł. ks. to i tak więcej musi zarabiać, w ustawie są tam jakieś widełki. Zatem finansowo reforma to fiasko i bicie piany pod publikę.

    Odpowiedz
  • ddr(2013-06-15 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    A teraz zobaczcie kto startuje w "uczciwych" konkursach na dyrektorów sądów... Tylko po to zniesiono sądy, aby powstało szereg dobrze opłacanych koryt dla dyrektorów sądów i ich świty powoływanych przez władzę polityczna. Ilość koryt w spółkach Skarbu Państwa się zmniejszyła, to trzeba poszukać nowych żerowisk.

    Odpowiedz
  • matka(2013-06-16 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Przez tą likwidacje sądów zrobił się burdel. Na sprawę czeka się długo.

    Odpowiedz
  • koled(2013-06-17 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    A po co mają wracać? Fe!

    Odpowiedz
  • bibi(2013-09-03 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czeka się długo bo tak pracują

    Odpowiedz