statystyki

Jak uzyskać od ubezpieczyciela wypłatę po kradzieży auta

autor: Łukasz Sobiech29.04.2013, 07:29; Aktualizacja: 29.04.2013, 08:50
Złodziej samochodów

Złodziej samochodówźródło: ShutterStock

Większość właścicieli czterech kółek, którzy posiadają wykupioną polisę autocasco, jest przekonana, że może spać spokojnie. W ich ocenie gdy dojdzie do kradzieży pojazdu lub jego uszkodzenia z winy użytkownika, zakład ubezpieczeń pokryje wszystkie straty i wypłaci odszkodowanie zgodnie z kwotą podaną w umowie. W praktyce tak jednak nie jest. Zdarzają się wręcz przypadki, w których nasze lekkomyślne zachowania, np. pozostawienie niezabezpieczonego pojazdu, skutkują odmową wypłaty odszkodowania z tytułu kradzieży.

Najczęściej wysokość rekompensaty proponowana przez ubezpieczycieli jest niższa od oczekiwań właścicieli pojazdów. Przy większości umów ubezpieczenia (bez określonej sumy gwarancyjnej) to, że auto zostało ubezpieczone na określoną kwotę, nie ma większego znaczenia. Liczy się bowiem wartość samochodu z chwili szkody (kradzieży, wypadku, zniszczenia itp.).


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane