Aż 7,5 tys. osób odwiedziło Prawnicze Targi Praktyk i Pracy.
– Przyjechali studenci z całej Polski – zaznacza Mariusz Skocz z firmy BCSystems Sp. z o.o., która organizowała imprezę.
Wśród wystawców znalazły się czołowe międzynarodowe kancelarie prawnicze: Allen & Overy, Baker & McKenzie, CMS Cameron McKenna, DLA Piper, Gide Loyrette Nouel, Linklaters czy Magnusson, a także polskie: Chajec, Don-Siemion & Żyto, Domański Zakrzewski Palinka, FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz, Ożóg i Wspólnicy, Wardyński i Wspólnicy czy Krassowski. Studenci mieli szansę u źródła dowiedzieć się, jak zdobyć w nich pracę. W targach wzięła również udział Polska Izba Rzeczników Patentowych, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie. Korporacja przygotowała dla studentów symulację egzaminu wstępnego na aplikację radcowską, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem.
– Najwięcej osób wzięło udział w szkoleniu BCSystems dotyczącym rekrutacji w branży prawnej – ocenia Mariusz Skocz.
Wyjaśnia, że weryfikacja CV jest pierwszym etapem każdej rekrutacji, a dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne podkreślają mocne strony kandydata do pracy. Organizator szkolił więc, jak profesjonalnie napisać życiorys. Studenci mogli również przekonać się na własnej skórze, jak przebiega profesjonalna rozmowa rekrutacyjna, i dowiedzieć się, jak się do niej dobrze przygotować. – Dużym zainteresowaniem cieszył się także turniej negocjacyjny, do którego stanęło aż 16 drużyn – zauważa Mariusz Skocz.
Po raz pierwszy zorganizowano też symulowaną rozprawę karną. Nagrodą był płatny staż w kancelarii Baker & McKenzie, a także trzymiesięczny dostęp do serwisu Dziennik Gazeta Prawna.
Targi zorganizowały wspólnie firma BCSystems Sp. z o.o., specjalizująca się w usługach dla branży prawnej, oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.