Ładujesz telefon w urzędzie? Możesz zostać oskarżony o kradzież

19.01.2013, 10:50; Aktualizacja: 19.01.2013, 10:53

Zanim podłączysz telefon do gniazdka w szpitalu czy urzędzie - zapytaj o zgodę. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz zostać oskarżony o kradzież. - poucza "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • erni(2013-01-24 00:03) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze trzeba udowodnić,że ten pobór prądu był faktycznie...może akurat mam zesputą ładowarkę i tylko sie upewniałem ,ze jest nadal zepsuta:P...a tak z innej beczki to jak ktos nielegalnie się podłączy do prądu to musi przyjechac ENEA i zmierzyć czy w przyłączeniu płynie faktycznie prąd itp., sporządzaja z tego protokół...i teraz najlepsze, jeśli nawet pomimo obecności policjanta taki delikwent wyrwie szybko kabelek zanim ENEA zrobi pomiar to o ile mi wiadomo gó...o mu można zrobić...

    Odpowiedz
  • Bibi(2013-01-22 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zużycie prądu za 50 gr to przestępstwo, natomiast działanie adwokata i komornika, którzy zabrali pomyłkowo kobiecie 30 tys. zł oszczędności (vide reportaż TTV) i nie chcą oddać, to norma - bez żadnej odpowiedzialności. Oto prawo w "dzikim kraju"

    Odpowiedz
  • adajoe(2013-01-22 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Okazuje się, że nie tylko każdy kij ma dwa końce, ale debilstwo też. _Parę lat temu pracowałem w poważnej instytucji gdy wezwał mnie Prezes i powiada: "panie Józefie, urwałem wtyczkę od ładowarki komórki, niech mi pan przyniesie swoją ładowarkę".
    Mieliśmy służbowe, identyczne komórki i identyczne ładowarki. Odpowiedziałem, że niestety ładowarkę mam w domu i usłyszałem
    - pan wynosi służbowe urządzenia do domu ??!
    - tak, bo w pracy jestem ciągle w ruchu a przez noc telefon spokojnie się ładuje.
    - Mało, że pan wynosi majątek firmy bez zgody prezesa, to jeszcze jest pan na tyle głupi, żeby ładować służbowy telefon prywatnym prądem !..
    Szybko przestałem tam pracować ( nie z mojej inicjatywy ).

    Odpowiedz
  • U Nas w Gminie Radny...(2013-01-22 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    To jak podjeżdża do Urzedu na pogaduszki... to zwsze podładowuje akumulatory w swojej Hybrydzie... bo mówi, że On sprawy urzędowe załatwia i na benzyne go nie stać...a te kilka kWh energii z gniazdka Urzedu i tak nikogo nie zbawi.

    Odpowiedz
  • afera(2013-01-21 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe na co Obywatele miny płacą podatki, czy jakaś rada rozliczyła się co do grosza i zrobiła taki szczegółowy wykaz, ogólniki nikogo nie interesują a pensje dostają od swoich wyborców i podatników czyli pracodawców i ten co podłączył się do gniazdka powinien tego pana przewodniczącego zwolnić z pracy i to dyscyplinarnie.

    Odpowiedz
  • pm(2013-01-21 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    w wykroczeniach nie ma znikomej społecznej szkodliwości. Wykroczeniem jest czyn szkodliwy społecznie nawet w stopniu znikomym, więc taki czyn zostałby zakwalifikowany jako wykroczenie kradzieży z art. 119 par. 1 k.w.

    Odpowiedz
  • wwe(2013-01-21 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli ten pan z kamerą płacił podatki, to nie kradł, tylko odbierał swoje.

    Odpowiedz
  • Paragraf(2013-01-21 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem przewodniczący rady powinien odpowiedzieć za zniesławienie ,
    ponieważ w chwili podłączenia wtyczki do kontaktu nie było wiadomo ,że ten pan nie ma zamiaru zapłacić za prąd. Płaci się przecież po zakończeniu zakupów czy też usługi.

    Odpowiedz
  • DJ(2013-01-21 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    A jak zmarznięty człowiek wejdzie z ulicy żeby się ogrzać to ciepło kradnie.

    Odpowiedz
  • X7(2013-01-20 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Płacę podatek na rzecz tej gminy to nie jest kradzież. To korzystanie ze wspólnego dobra publicznego.

    Odpowiedz
  • ^(2013-01-20 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    ...wszystko to goowno ...z wyjątkiem moczu.

    Odpowiedz
  • kleber flavio magrao da silva(2013-01-19 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie widzę powodów, dla których każdy miałby sobie, ot tak, ładować na koszt państwa czy gminy swój telefon, kamerę czy co tam ma akurat ze sobą. Jeśli już pozostajemy na poziomie klozetowym jak przedmówca spod dwójki, to przypominam, że z urzędowego wucetu nie można także zabrać (ukraść) rolki papieru toaletowego, odświeżacza, żarówki, dozownika mydła albo w ostateczności samej muszli, mimo że też są kupione ze środków z publicznej kiesy.

    Odpowiedz
  • g g.(2013-01-19 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    W tej Polsce to zawsze będzie bieda co się polepszy to ********** wszystko.

    Odpowiedz
  • Migo(2013-01-19 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju lepiej być więźniem.W szpitalu za telewizję płacisz, więźień ma to za darma z naszych podatków.

    Odpowiedz
  • gue(2013-01-19 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    A o znikomej społecznej szkodliwości w gazecie nie słyszeli?

    Odpowiedz
  • Marek(2013-01-19 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    w moim Urzędzie Gminy jest jak w restauracji na Marszałkowskiej, cały dzień chodzenie po korytarzach pań i panów z czajnikami i ciągłe picie kawy. Na najmniejszą sprawę trzeba czekać zgodnie z pragmatyką. Nic nie można załatwić od razu. To nie ma Pani Krysi, to jest nieobecna gdyż jest chora i nie dysponowania, a inna pracownica nie jest upoważniona do załatwienie tej sprawy. Horror to jest mało powiedziane. Jak taka biurokracja może istnieć w Polsce, to jest chore i niereformowalne. W tym moim urzędzie to petent jest dla tego urzędu, a nie odwrotnie.Wójt tego urzędu pełni urząd jak papież swoja funkcje dożywotnio i jest w klanie swoich pociotków i znajomych pracownic i tak opanowali ten urząd, że są nie do odwołanie w najbliższym wieku .

    Odpowiedz
  • hamzpeło(2013-01-19 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Robisz kupę w urzędzie?Nie spuszczaj wody! Możesz zostać oskarżony o jej kradzież!

    Odpowiedz
  • desperat(2013-01-19 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Kochana Polsko ty przez tych durni w rządzie spadłaś na psy.Rodacy jak sami nic nie zrobimy to ta burżuazja nas wszystkich w ciągu miesiąca wykończy!! NARODZIE OBUDŻ SIĘ ZE SNU!!!

    Odpowiedz