KRS chce by rozporządzenie o sądach nie wchodziło w życie przed decyzją TK

14.12.2012, 21:28; Aktualizacja: 14.12.2012, 22:35

Krajowa Rada Sądownictwa uważa za celowe, by Jarosław Gowin przesunął wejście w życie rozporządzenia ws. reorganizacji sądów do czasu wydania przez Trybunał Konstytucyjny wyroku w tej sprawie. Za takim stanowiskiem głosował m.in. poseł PO Krzysztof Kwiatkowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • ed(2012-12-16 22:37) Zgłoś naruszenie 00

  Po co ta szopka z trybunałem. I tak wszyscy wiedzą, że trybunał obecnie jest trzecią izbą parlamentu.

  Odpowiedz
 • falkone(2012-12-15 11:07) Zgłoś naruszenie 00

  Po środowym skandalicznym wyroku TK, to i tak nie ma sensu. Gdyby prezes Rzepliński był prawdziwym sędzią, to wyłączyłby się od udziału w sprawie zamrożenia płac sędziów - w której nie mógł być bezstronny opiniując wcześniej projekt zaskarżonej ustawy dla ministra finansów, będąc w dodatku pomysłodawcą takiej regulacji.
  Ręce opadają, cóż jakie prawo, taki Trybunał.

  Odpowiedz
 • XYZ(2012-12-15 16:00) Zgłoś naruszenie 00

  -KRS może sobie chcieć !!!-a minister-filozof NIE tak po prostu to sprawa AMBICJI-zresztą ministra nie obchodzi litera prawa tylko...własne ambicje
  Wszelkie racjonalne argumenty nie są istotne-po prostu Niieeeeeeeeeeeee...
  -a sady i tak juz sa w stanie likwidacji-TOTALNEGO ZAMIESZANIA-spokojnych świąt Panie Ministrze

  Odpowiedz
 • obiektywny(2012-12-15 20:38) Zgłoś naruszenie 00

  Cyt. " Kwiatkowski zaznaczył, że podziela zaniepokojenie Rady w związku z sytuacją, w której "trzydziestokilkuletni sędzia przechodzi w stan spoczynku". "Uważam, że to jest sytuacja niemoralna i rzutująca na wizerunek całego sądownictwa" - wyjaśnił." A to przypadkiem nie w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim(za jego zgodą)Minister Obrony Narodowej likwidował sądy wojskowe, a Pan Krzysztof Kwiatkowski jako Minister Sprawiedliwości z uwagi na likwidację sądów przed uchwaleniem przepisów umożliwiających sędziom ze znoszonych sądów wojskowych przejście do sądów powszechnych wystąpił do KRS-u o przeniesienie kilkunastu sędziów w stan spoczynku (w tym młodych sędziów) zaś on lub jego przedstawiciel głosował jako członek KRS-u za przeniesieniem ich w stan spoczynku. I to tylko dlatego, że obaj Ministrowie nie chcieli poczekać kilku miesięcy na uchwalenie przez Sejm stosownych zmian przepisów (także w tamtym przypadku KRS wydała stosowną uchwałę wzywającą do wstrzymania się z likwidacją sądów wojskowych do czasu uchwalenia zmiany przepisów).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane