Rozporządzenie ws. uboju rytualnego - sprzeczne z konstytucją

27.11.2012, 16:19; Aktualizacja: 29.11.2012, 09:22

Sprzeczny z konstytucją jest zapis rozporządzenia ministra rolnictwa, który pozwala na rytualne zabijanie zwierząt przez wykrwawienie, bez wcześniejszego ogłuszenia - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Rozporządzenie straci moc z końcem 2012 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • pracownik zm(2012-11-27 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    dziękuję, że państwo pozbawiła 400 miejsc pracy tylko w jednym zakładzie mięsnym.

    Odpowiedz
  • M(2012-11-27 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ubój tych którzy ubijają jest szczególnym "rytuałem", wynikającym z nieuchronnej konsekwencji czynów!

    Odpowiedz
  • gość(2012-11-27 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    sami sobie poderżnijcie gardła i się wykrwawcie, pracowniku zm, czy chciałbyś w taki sposób popełnić samobójstwo? nie sądzę.

    Odpowiedz
  • do 1(2012-11-27 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteś K R E T Y N E M !!!

    Odpowiedz
  • emerytka(2012-11-27 22:39) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy trybunał konstytucyjny rozpatrzy marcowe podwyżki emerytalne /71 zł. zamiast naliczeń procentowych/? Czyżby brak szacunku dla prezydenta RP i rzecznika praw obywatelskich, ktorzy skierowali do trybunału zapytania?

    Odpowiedz
  • emer(2012-11-28 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nie ważniejsze jest dla TK nazwanie-(powtórzenie istniejacego orzeczenia) złodziejstwa waloryzacyjnego na milionach emerytów -BEZPRAWNYM ZŁODZIEJSTWEM ?
    Swinia ważniejsza od emeryta?

    Odpowiedz
  • benoit(2012-11-28 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego TK od marca milczy na temat faktycznej dewaloryzacji, nazwanej waloryzacja kwotowa, czyli okradzenia polowy emerytow z naleznych im swiadczen? Widac w tym kraju emerytow i rencistow traktuje sie gorzej niz BYDLO! SKANDAL!

    Odpowiedz
  • wściekla(2012-11-28 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację gościu.
    To straszne co już wymyśla ta głu. Unia.
    Niech minister sobie poderżnie gardło i zobaczy ... Ludziom juz odbiło...

    Odpowiedz
  • zzzz(2012-11-28 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wy barbarzyńcy opanujcie się.

    Odpowiedz
  • re(2012-11-28 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    To się nazywa przekręt: minister rolnictwa powołuje się na prawa wyznaniowe w sprawie, w której chodzi wyłącznie o szmal dla rzeźni! Przecież w Polsce dla zaspokojenia potrzeb wyznań oczekujących od swoich wyznawców, że będą spożywać wyłącznie mięso pozyskiwane z ubojni rytualnych wystarczyłaby jedna rzeźnia! Panie Kalemba, pan nie nadaje się na ministra, pan pomylił role, które ma pan do spełnienia, skoro płacą panu podatnicy.

    Odpowiedz
  • Olek(2012-11-28 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ubój zwierząt, jego rytuał jest ważniejszy dla TK niż rozpatrywanie złożonej kilka miesięcy skargi na waloryzację kwotową rent i emerytur.Jest po prostu zle.Sądzę, że z uwagi na wysokie koszty naprawy utworzonego świadomie przez Sejm bubla, TK nie rozpatrzy tej skargi, a sprawa przedawni się.Zostanie tylko skarga do Strasburga.

    Odpowiedz
  • Fe(2012-11-28 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego TK orzeka wybiórczo a nie systematycznie ?
    Czy świnia ważniejsza jest od emeryta ?

    Odpowiedz
  • ona(2012-11-28 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Polskie ubojnie zarabiają głównie na eksporcie mięsa z uboju rytualnego. Wprowadzenie zakazu wiąże się z utratą pracy przez tysiące ludzi i zamknięciem kilkudziesięciu zakładów produkcyjnych. Bo na polski rynek nie opłaca się sprzedawać:/

    Odpowiedz