Dowody osobiste bez adresu zameldowania już wkrótce

16.11.2012, 12:24; Aktualizacja: 16.11.2012, 13:18

Zniesienie obowiązku meldunkowego zostanie przesunięte z 2014 r. na 2016 r. - zakłada rządowy projekt noweli ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, którym zajmowała się w piątek sejmowa komisja spraw wewnętrznych. Posłowie przyjęli poprawki podkomisji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • k(2012-11-16 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    Czy adres będzie zamieszczany w prawie jazdy? Teraz też trzeba wymieniać ten dokument w przypadku przeprowadzki.

    Odpowiedz
  • A może by tak...(2012-11-16 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Uprawnienia do prowadzenia pojazdów powinny zostać zapisane na karcie chipowej nowego dowodu osobistego! Po co mnożyć dokumenty...

    Odpowiedz
  • Dowód na miarę czasów .....(2012-11-16 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Bez miejsca zameldowania i pracy...

    Bo kolejne pokolenia UE niestety nie będą miały ani jednego ani drugiego.

    Odpowiedz
  • P.(2012-11-16 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    A ja myślę, że się nie doczekam tych nowych dowodów elektronicznych. Co jakiś czas tylko przesuwają datę ich wprowadzenia. Państwu nie jest na rękę brak meldunku bo w końcu jak będzie ścigać swoich dłużników?

    Odpowiedz
  • K(2012-11-16 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    to jest wszystko przesuwane ze względu na kasę bo już np. w 2014 skończy się ważność dowodów wydawanych w 2004 a dotyczy to dużej grupy Polaków!A w 2015 trzeba będzie zrobić to powtórnie i oczywiście znowu zapłacić! Co do adresu to będzie on nadal istniał ale zakodowany w chipie i zmiany adresu będą w bazie i z tego powodu nie trzeba będzie wymieniać dokumentu tak ja to rozumiem.

    Odpowiedz
  • zxbnczmcn(2012-11-16 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    jakieś głaby w ministerstwie z komuchowymi sklonnościami chcą ciagle wiedzieć gdzie ,co i jak obywatel robi.Takie to komusze nasienie.
    Wiedzcie że ludzie to pamiętają i brzydzą sie wami

    Odpowiedz
  • anty(2012-11-17 00:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli w końcu roku nie wygaśnie np. obowiązek meldowania się po 3 dobach pobytu w jednym miejscu! A to jeden z najbardziej anachronicznych przepisów i takie rzeczy należałoby w pierwszej kolejności deregulować. Co stało na przeszkodzie, żeby to zrobić już dawno? Jedziemy do rodziny na święta - powinniśmy się zameldować, bo inaczej popełniamy wykroczenie! Takie przykłady świadczą o tym, że państwo nie gra z obywatelami fair. Chodzi o to, żeby utrzymując nieżyciowe przepisy i wiedząc, że nie będą przestrzegane zawsze mieć na obywatela jhakiegoiś "haka"...

    Odpowiedz
  • Czerwoni i PObarwieni likwiduja Polske(2012-11-17 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    POd POzorem zmian,obecny antynarodowy rzad czerwonej i PObarwionej holoty robi wlasne interesy,a zmiana dowodow to jedna z przykrywek rzeczywistosci wysprzedarzy i likwidacji Polski !

    Odpowiedz
  • waldek(2012-11-17 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Piszący tutaj NIE MAJĄ POJĘCIA o meldunkach,piszecie o czymś ze słyszenia.Ja i moja żona od 6 lat nie mamy adresu zameldowania w nowym dowodzie,przy składaniu wniosku o nowy d.o nic się nie wpisuje w miejsce o miejsce stałego pobytu i wydaja d.o bez adresu na odwrocie,ten dokument jest wszędzie tak samo ważny jak poprzedni,w bankach ,zusie,funduszach inwestycyjnych,urzędzie skarbowym ,-należy podać miejsce zamieszkania,i to wystarcza.Żaden urzad czy instytucja nie żadała zameldowania ani nie grozili zadnymi karami itp.

    Odpowiedz
  • zbych(2012-11-18 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ale rewolucja. To jakas zenada. Meldunek mial zniknac w 2012 roku teraz po raz 2 przesuwaja. Nad czym oni tak pracuja?nczemu to takie powolne??

    I tytul chyba pisala osoba bez przeczytania tekstu...

    Odpowiedz
  • Kon Donek(2012-11-18 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję dowód osobisty bez nazwiska, ochrona danych osobowych przecież, na pewno GIODO wypowie się pozytywnie.

    Odpowiedz
  • tyryryry(2012-11-18 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    nie mam adresu zameldowania w dowodzie osobistym i w prawie jazdy - sa puste pola, nie mam zadnych problemow z zalatwianiem spraw w urzedach i w bankach( prawo wyrobilam juz bez adresu zameldowania)

    Odpowiedz
  • W(2012-11-19 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    do K. - za wydanie dowodu osobistego nie płaci się od 2010 roku, więc twoje obawy są nieuzasadnione. pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Janek(2012-11-19 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    fajnie bedzie , jak trzeba bedzie wzywac swiadków albo szukac pozwanych - szukaj wiatru w polu! Ciekawy czy wynajecie na ten cel dedektywa bedzie wliczane do kosztów procesu??Nie ma co, wolna amerykanka w tym kraju, lepsza niz w USA!

    Odpowiedz
  • Kasia(2012-11-20 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Do: Czerwoni i PObarwieni likwiduja Polske

    Pisz konkrety a nie jakieś ogólne, puste hasła.
    Precz z Ciemnogrodem!

    Odpowiedz