Umarły umowy śmieciowe w sądach, niech żyje praca tymczasowa!

autor: Tomasz Zalewski, Małgorzata Kryszkiewicz22.08.2012, 07:06; Aktualizacja: 22.08.2012, 08:24
Wymiar sprawiedliwości

Wymiar sprawiedliwościźródło: ShutterStock

Dwa sądy rejonowe i jeden okręgowy ogłosiły przetargi na świadczenie usług przez agencje pracy tymczasowej, polegające na skierowaniu do pracy w nich pracowników tymczasowych. Rekordzistą jest Sąd Okręgowy w Warszawie, który w tej formie chce zatrudnić u siebie aż 100 osób (20 na stanowisku pracownik biurowy, a 80 na stanowisku koordynator prawny).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • A.(2012-08-22 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Źle się dzieje w państwie...

    Odpowiedz
  • ludzki długopis(2012-08-22 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    hehehe ale jaja. Pracownicy w agencji tymczasowej bedą pracować w jednym tygodniu w Biedronce na kasie, a w drugim tygodniu będą wysyłać do Sądu na sesję do Wydziału Karnego na protokół.

    Tanie Państwo !!!

    Brawo Minister, brawo !!!

    Odpowiedz
  • Sajgon(2012-08-22 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    "Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi jednak, że zatrudnianie pracowników tymczasowych w sądach nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo realizacji zadań spoczywających na poszczególnych jednostkach sądownictwa."

    Pracownicy tymczasowi powinni być w szczególności kierowani do wydziałów karnych, aby mieli możliwość zapoznawać się z aktami w sprawach dot. np. przestępczości zorganizowanej. Co tam ochrona informacji szczególnie chronionych.

    Sędziom z Ministerstwa gratulujemy wyobraźni i dobrego samopoczucia.

    Odpowiedz
  • ted(2012-08-22 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Psucie państwa, krok po kroku. Tuskolandia to się nazywa...

    Odpowiedz
  • kamlot(2012-08-22 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Debilizm nie zna granic! Gratuluje głupoty!

    Odpowiedz
  • Prawnik(2012-08-22 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Sędziom z Ministerstwa gratulujemy wyobraźni, humoru i dobrego samopoczucia... I prosimy o jeszcze więcej takich kuriozalnych pomysłów.

    Odpowiedz
  • asystent po egzaminie(2012-08-22 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    zmiany w zakresie sądownictwa to jawny absurd!
    śrdoki wydatkowane na tabuny niedoświadczonych studentów prawa lub świeżo upieczonych magistrów zatrudnianych na stanowisko referenta prawnego powinny być przeznaczane na podniesienie wynagrodzeń asystentów spełniających kryteria do pełnienia tych funkcji, dawałoby to rękojmię poziomu wykonywanej pracy. Jednak łatwiej jest zapełniać i tak już przeładowane pomieszczenia sądowe ludźmi, którzy sami wymagają szkoleń i uwagi. Trudno powiedzieć czemu wszystko to ma służyć, bo napewno nie Wymiarowi Sprawiedliwości

    Odpowiedz
  • też asystentka po egzaminie(2012-08-22 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    całkowicie zgadzam się z Przedmówcą; chory kraj i tyle w temacie

    Odpowiedz
  • anek(2012-08-22 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    zero doświadczenia, czy kwalifikacji ( w porównaniu do asyst. po aplikacji sądowej), a pieniądze takie same
    125 zł. dziennie x ok. 20 dni= wynagrodzenie asystenta po aplikacji sądowej

    Odpowiedz
  • vds(2012-08-22 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    łoł extra!!! teraz zamiast wyroku praktycznie wydanego i uzasadnionego przez rozpoczynającego naukę aplikanta (rok po studiach) będziemy mieć wyroki uzasadniane przez specjalistów z pośredniaka. dzięki Bogu już 300 dzieci stąd uciekło. mam nadzieję, że w ciągu następnych kilku lat wyjedzie następne parę milionów, generacja inteligentnych inaczej urzędasów wymrze - wtedy za 30 lat zmieni się mentalność rodaków i coś z tego kraju może będzie. i jeszcze jedno - może w tym czasie całkowicie upadniemy, a rządy u nas przejmą jakieś normalne państwa.

    Odpowiedz
  • kamlot(2012-08-22 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Hehe wczoraj był artykuł, że w budżecie na przyszły rok nie przewidziano pieniędzy na podwyżki dla pracownikó sądów, a dzisiaj już wszystko jasne gdzie podziały sie te podwyżki. Ciekawi mnie jeszcze, któ otworzy niewolniczy hufiec pracy i będzie zatrudniał pracwoników omało co urzędników sądowych. Brawo, cóż za filozofia! Pośrednik zarobi, a wymiar sprawiedliwość jescze raz dostanie po dupie!

    Odpowiedz
  • baca(2012-08-22 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ze Skotarczaków tylko Nikoś nie żyje, pozostali mają się dobrze, chociaż to fakt że Blumenfeld im teraz nie szoferuje.

    Odpowiedz
  • kamlot(2012-08-22 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do baca.
    Grupa Nikosia będzie startowała do przetargu?

    Odpowiedz
  • palestrant(2012-08-22 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Zaczekajcie jeszcze 3 lata. W każdym sądzie będzie się roić od osób ze skończona aplikacją, bez szans na utrzymanie z zawodu. Obecni asystenci sędziego niech się nie niepokoją o wykształcenie tych koordynatorów w przyszłości. Tysiące osób po aplikacji będą się bić o takie "stanowisko".

    Odpowiedz
  • Olo(2012-08-22 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepsze że tacy pracownicy są zatrudniani na najniższą krajową pensję i płacą małe podatki co powoduję że znowu trzeba zmniejszyć zatrudnienie w urzędach bo są małe wpływy z podatków i kółko się zamyka

    Odpowiedz
  • Szu(2012-08-22 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, widełki wynagrodzeń dla asystentów sędziów nieznacznie zwiększono, ale nawet na podwyżki w tym marnym zakresie nie ma środków. A na pracowników tymczasowych są. Student ostatniego roku prawa jest w stanie co najwyżej skopiować projekt zarządzenia czy postanowienia, które zobaczy w początkowej części akt lub w innej sprawie, a przynajmniej takie były moje praktyczne umiejętności prawnicze po skończeniu studiów. Oczywiście z czasem, w trakcie aplikacji się wyszkoliłem, ale powodzenia dla tych, którzy mają być zatrudniani po 6 miesięcy. Co najwyżej będzie miał kto e-protokół w sądach okręgowych przepisywać. Niekompetencja i brak wizji tego rządu jest po prostu zatrważający. Pozostaje dalej czekać na jakąs sensowną opozycję...

    Odpowiedz
  • drwal(2012-08-22 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tak działa "układ gdański" Michał Tusk zarabia trzy razy więcej niż dyżurny portu, pracę dostał z nadania politycznego .Czy Amber Gold to kolejny cud Tuska.Czy tak w dużej sakli ma wyglądać POlska?

    Odpowiedz
  • Nat(2012-08-22 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Agencje Pracy Tymczasowej na umowach o pracę tymczasową zatrudniają nie tylko pracowników do prac interwencyjnych, ale również wielu specjalistów, agencje te prowadzą rekrutacje i kierują do pracy kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach, a nie pierwszego lepszego człowieka z ulicy, który liczy na szybki i łatwy zarobek, umowa o pracę tymczasową niewiele różni się od umowy o pracę

    Odpowiedz
  • Asystent(2012-08-22 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    W sądownictwie jest numerus clausus zawodów: sędzia, referendarz, asystent. Na pracę tymczasową nie ma miejsca. Ponadto - asystentów podejmujących aplikację się zwalnia a "koordynatorów" zatrudnia? Dajcie asystentom prawo do wpisu na listę radców po 10 latach pracy i bez egzaminu, a zostaną jeszcze 5 lat w sądzie i nie pójdą na aplikację. W sądownictwie administracyjnym po 10 latach pracy jako asystent można zostać sędzią (bez egzaminu). Co zatem stoi na przeszkodzie aby w sądownictwie powszechnym po 10 latach być radcą.

    Odpowiedz
  • anek(2012-08-22 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    asystent- aby nim zostać trzeba przejść konkurs- czyli test + kazusy
    wygrywa najlepszy
    koordynator- aby nim zostać trzeba sie zgłosić

    asystent- 2800- 3300 zl brutto
    koordynator- 2500 zł brutto

    asystent-- często po aplikacji sądowej
    koordynator- student!!! lub osoba po studiach

    gdzie tu logika???!!

    Odpowiedz