Umarły umowy śmieciowe w sądach, niech żyje praca tymczasowa!

autor: Tomasz Zalewski, Małgorzata Kryszkiewicz22.08.2012, 07:06; Aktualizacja: 22.08.2012, 08:24
Wymiar sprawiedliwości

Wymiar sprawiedliwościźródło: ShutterStock

Dwa sądy rejonowe i jeden okręgowy ogłosiły przetargi na świadczenie usług przez agencje pracy tymczasowej, polegające na skierowaniu do pracy w nich pracowników tymczasowych. Rekordzistą jest Sąd Okręgowy w Warszawie, który w tej formie chce zatrudnić u siebie aż 100 osób (20 na stanowisku pracownik biurowy, a 80 na stanowisku koordynator prawny).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • vds(2012-08-22 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    łoł extra!!! teraz zamiast wyroku praktycznie wydanego i uzasadnionego przez rozpoczynającego naukę aplikanta (rok po studiach) będziemy mieć wyroki uzasadniane przez specjalistów z pośredniaka. dzięki Bogu już 300 dzieci stąd uciekło. mam nadzieję, że w ciągu następnych kilku lat wyjedzie następne parę milionów, generacja inteligentnych inaczej urzędasów wymrze - wtedy za 30 lat zmieni się mentalność rodaków i coś z tego kraju może będzie. i jeszcze jedno - może w tym czasie całkowicie upadniemy, a rządy u nas przejmą jakieś normalne państwa.

    Odpowiedz
  • anek(2012-08-22 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    zero doświadczenia, czy kwalifikacji ( w porównaniu do asyst. po aplikacji sądowej), a pieniądze takie same
    125 zł. dziennie x ok. 20 dni= wynagrodzenie asystenta po aplikacji sądowej

    Odpowiedz
  • też asystentka po egzaminie(2012-08-22 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    całkowicie zgadzam się z Przedmówcą; chory kraj i tyle w temacie

    Odpowiedz
  • asystent po egzaminie(2012-08-22 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    zmiany w zakresie sądownictwa to jawny absurd!
    śrdoki wydatkowane na tabuny niedoświadczonych studentów prawa lub świeżo upieczonych magistrów zatrudnianych na stanowisko referenta prawnego powinny być przeznaczane na podniesienie wynagrodzeń asystentów spełniających kryteria do pełnienia tych funkcji, dawałoby to rękojmię poziomu wykonywanej pracy. Jednak łatwiej jest zapełniać i tak już przeładowane pomieszczenia sądowe ludźmi, którzy sami wymagają szkoleń i uwagi. Trudno powiedzieć czemu wszystko to ma służyć, bo napewno nie Wymiarowi Sprawiedliwości

    Odpowiedz
  • Prawnik(2012-08-22 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Sędziom z Ministerstwa gratulujemy wyobraźni, humoru i dobrego samopoczucia... I prosimy o jeszcze więcej takich kuriozalnych pomysłów.

    Odpowiedz
  • kamlot(2012-08-22 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Debilizm nie zna granic! Gratuluje głupoty!

    Odpowiedz
  • ted(2012-08-22 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Psucie państwa, krok po kroku. Tuskolandia to się nazywa...

    Odpowiedz
  • Sajgon(2012-08-22 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    "Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi jednak, że zatrudnianie pracowników tymczasowych w sądach nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo realizacji zadań spoczywających na poszczególnych jednostkach sądownictwa."

    Pracownicy tymczasowi powinni być w szczególności kierowani do wydziałów karnych, aby mieli możliwość zapoznawać się z aktami w sprawach dot. np. przestępczości zorganizowanej. Co tam ochrona informacji szczególnie chronionych.

    Sędziom z Ministerstwa gratulujemy wyobraźni i dobrego samopoczucia.

    Odpowiedz
  • ludzki długopis(2012-08-22 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    hehehe ale jaja. Pracownicy w agencji tymczasowej bedą pracować w jednym tygodniu w Biedronce na kasie, a w drugim tygodniu będą wysyłać do Sądu na sesję do Wydziału Karnego na protokół.

    Tanie Państwo !!!

    Brawo Minister, brawo !!!

    Odpowiedz
  • A.(2012-08-22 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Źle się dzieje w państwie...

    Odpowiedz