Sejm wybrał prof. Leona Kieresa na nowego sędziego TK

13.07.2012, 10:55; Aktualizacja: 13.07.2012, 12:53

 Prof. Leon Kieres został wybrany w piątek przez Sejm na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Jego kandydaturę zgłosili posłowie PO, PSL oraz SLD.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • erasmus(2012-07-13 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Fundamentalista katolicki sędzią Trybunału Konstytucyjnego - kapota. Czyli państwo wyznaniowe de facto, de iure niedługo będzie oznaczać canonicus legem.

    Odpowiedz
  • MS(2012-07-13 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do Erasmus

    89% naszego narodu jest wyznania katolickiego. Sędzi jest również człowiekiem. De facto nie możliwe jest obsadzenia stanowisk sędziowskich ateistami. De iure sędzia jest osobą o nieskazitelnym charakterze, niezawisłym i bezstronnym. Jeśli ktoś uważa, że sędzie jest stronniczy polski system prawny powołał instytucję wyłączenia sędziego ;) Zważmy na fakt, iż prof. Kieresa jak i inni sędziowie geometrii SN, NSA, TK posiadają taki dorobek pracy naukowej i nie tylko, że szczerzę wątpię, aby religia była dla nich ius prisma.
    Nie róbmy już w igły widły. Poseł Biedroń chyba już przesadza, liberalizm liberalizmem ale mózg mózgiem.

    Odpowiedz
  • emeryt realista(2012-07-13 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Funkcjonariusz z IPN znalazł posadkę w Trybunale Konstytucyjnym za pieniądze podatników.A TK miał być apolityczny.Kolejny koleś prorządowy.Prezes Rzepliński dobiera sobie konkretnych ludzi zamiast zająć się jak to określił priorytetowo ustawa o waloryzacji.Może Kieres pomoże mu przegłosować waloryzację krzywdzącą emerytów w imię racji stanu i zasady sprawiedliwości społecznej jak to już raz było.A miało być tak normalnie!Emeryci wybory przed nami!!!

    Odpowiedz
  • MS(2012-07-13 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam czy IPN jest instytucją polityczną?

    Odpowiedz
  • emeryt(2012-07-14 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do MS-" Na pewno nie apolityczną a a z pewnością odwetową"!!!

    Odpowiedz
  • MS(2012-07-15 01:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do Emeryta
    Nie rozumiem stwierdzenia odwetową?
    TK jest in concreto organem apolitycznym. Sędziowie są w pełni niezawiśli. Po zaszczytnym otrzymaniu nominacji przez Prezydenta RP (po wcześniejszym głosowaniu Sejmu) sędzia TK jest w pełni niezależny od wszelkiej władzy i zgodnie z konstytucją odpowiada tylko przed nią i własnym sumieniem w oparciu o swoją wiedzę życiową i zawodową.
    Naprawdę zamiast szukać dziury w całym i opiniowaniu sędziego poczekajmy może na jakiekolwiek orzeczenia :). "Nie oceniaj książki po okładce".

    Odpowiedz
  • realista(2012-07-15 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pięknie to wszystko wygląda w przepisach prawnych a rzeczywistość odsłania to mroczne piękno.Można pięknie mówić ale mieć brudne nogi.A co do orzeczeń to jest dowodów aż nadto.Z tym sumieniem sędziego też bym nie szarżował.Dobra książka nie musi mieć ładnej okładki ,wystarczy że jest życiowa i twardo trzyma się rzeczywistości a w orzecznictwie widzi zwykłego szarego,sponiewieranego człowieka .A propos" gdzie to priorytetowe orzecznictwo Prezesa w sprawie waloryzacji" To jest ta normalność? Społeczeństwo ma prawo opiniować TK!!!

    Odpowiedz
  • prawnik(2012-07-15 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    mądry i rzetelny człowiek. cieszący się szacunkiem wśród studentów.
    bardzo dobry wybór

    Odpowiedz
  • MS(2012-07-15 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Społeczeństwo nic nie robi tylko opiniuje ... (oczywiście nie umieszczając wszystkich w jednym worku). Ja nie mam żadnej awersji do profesora i uważam, że może być bardzo interesującym sędzią TK.

    Odpowiedz
  • emeryt realista(2012-07-15 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Oby! może faktycznie wprowadzi nowe wyższe walory orzecznicze w TK.Wprowadzi swoją osobą powiew normalności i przyzwoitości orzeczniczej.Zyczę mu miłej pracy i uczciwego spojrzenia na rzeczywistość oraz pozytywnych wyników.Ale ze społeczeństwa proszę nie robić "nierobów"bo to ono zbudowało ten kraj który jest teraz rozkradany .Wszystkiego najlepszego w nowej pracy.

    Odpowiedz
  • @8(2012-07-16 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam się w 100%
    Człowiek madry i z klasa

    Odpowiedz