Zniesławienie nie zasługuje na więzienie. PSL chce usunąć z kodeksu karnego artykuł 212

autor: Anna Krzyżanowska, Tomasz Żółciak09.07.2012, 07:09; Aktualizacja: 09.07.2012, 08:26

PSL przygotowało projekt ustawy usuwającej z kodeksu karnego słynny artykuł 212. To nie pierwsza inicjatywa w tej sprawie, ale tym razem może się udać. Dlaczego? Projekt popiera większość sejmowych partii.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • M(2012-07-09 09:49) Zgłoś naruszenie 00

  Udowodnione zniesławienie powinno być jednocześnie skierowaniem na leczenie w zakładzie zamkniętym z jednoczesnym pozbawieniem praw obywatelskich!!!

  Odpowiedz
 • Usunąć coś czego nie ma!(2012-07-09 09:54) Zgłoś naruszenie 00

  W następnym artykule znalazłem takie zdanie;
  Z praktyki mogę podać niedawny przykład skazania za zniesławienie na karę kilku miesięcy więzienia, podczas gdy od ponad roku tej kary nie ma już w kodeksie karnym.

  Odpowiedz
 • szary polak(2012-07-09 09:55) Zgłoś naruszenie 00

  O ile zgadzam się z tezami, że przepis art. 212 kk jest beznadziejny i powinien ulec zmianie, to propozycja całkowitego usunięcia jego z kodeksu jest moim skromnym zdnaiem błedem.
  Do czego chcemy doprowadzić? Do tego żeby każdy "cham" mogł bezkarnie opluwać innych pod hasłem wolności słowa?
  Wolnośc słowa, przekonań to nie prawo do obrażania, poniżania czy nawet upodlenia innej osoby.
  Bardzo często jest to nadużywane nawet przez media, które najpierw napiszą bzdury, w oczach środowiska lokalnego zniszczą człowieka, a potem najwyżej po 2 latach (jak nikt już nie pamieta szczegółów) na ostatniej stronie napiszą sprostowanie. Efekt jest żaden - człowiek został spalony i nawet jak ktos doczyta, to tzw. plama po błocie zawsze zostaje..."A pewnie coś w tym było, tylko sobie facet załatwił..."

  Nie zgadzam się z dawaniem prawa do niszczenia innych ludzi - poroniony pomysł. Ale rozumiem, że to sami politycy najczęsciej rzucaja błotem i nie w smak im ograniczenie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane