Tusk o abonamencie RTV: Przestarzały i dokuczliwy dla ludzi. Będzie likwidacja?

25.06.2012, 11:55; Aktualizacja: 25.06.2012, 12:03

Projekt rozwiązań dotyczący finansowania mediów publicznych powinien być gotowy w najbliższych tygodniach. - Ma nim być zbudowanie takiego systemu finansowania, który pozwoli na zmianę, na którą tak długo czekamy, i którą miałem ambicję przeprowadzić szybciej - powiedział premier Donald Tusk. -  Czyli bezpieczne finansowanie, może nie na takim poziomie, jaką dawałby abonament ściągany w 100 procentach, ale bezpieczne finansowanie ze środków publicznych i odejście od abonamentu, który jest przestarzały i dokuczliwy dla ludzi - dodał premier.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (61)

  • ela(2012-06-25 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    W ,,dzikim kraju,, na,, Zielonej Wyspie,, jedni muszą płacic abonament a inni nie? Kiedy wreszcie będzie normalnie.Gubię się już w tym wszystkim.To ma byc państwo prawa?,wygląda mi to inaczej.

    Odpowiedz
  • ZP(2012-06-25 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    ...jak rzad proponowal wczesniej okolo miliarda rocznie to sie wypieli a teraz z abonamentu maja tylko 250 mln zl...warto bylo ???

    Odpowiedz
  • Donald T.(2012-06-25 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie płaćcie a ja ...wyśle do was listonoszy na kontrole i tak wraz z Vincentem Rostowskim załatamy dziurę budżetowa

    Odpowiedz
  • ja(2012-06-25 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Sprywatyzować tvp i niech na równi z innymi firmami stara się zainteresować klienta swymi usługami a nie na siłę wymusza forsę za samo posiadanie odbiornika (a co jeśli ktoś używa tv tylko do konsoli albo do innych stacji niż tvp)

    Odpowiedz
  • oglądacz(2012-06-25 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy z nas nie chce oglądać REKLAM. Nie będziemy płacić abonamentu za przerwy w emitowaniu programu - przerwy na reklamy. Ostatnio telewizja nie ma nic do zaproponowania swoim widzą. Ciągle powtórki, powtórki i raz jeszcze powtórki. Albo będzie telewizja z prawdziwego zdarzenia albo instytucją emitującą reklamy. Płaci się za jakość - nie za ilość powtórek, reklam itp

    Odpowiedz
  • płacić na willę Lisów(2012-06-25 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze to dlaczego mam płacić na niebotyczne pensje Tomasza i Hanny Lisów którzy zarabiaja po kilkadziesiat tysiecy miesięcznie. Zatrudnić mlodych dziennikarzy zdolni i mądzry znajdą się i za 3 tys.

    Odpowiedz
  • demonix(2012-06-25 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    ela - na Zielonej Wyspie płacą abonament na BBC, które prezentuje "nieco" wyższy poziom od TVP :]

    Odpowiedz
  • Barbara(2012-06-25 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Popierma stwierdzenie pana Premiera Po co te groszę biedaków tej elicie Telewizyjnej Zdjąć należy im po te 200tys.mniej miesięcznie z wynagrodzenia jak Wojewódzkiemu który zarabia 230tys.złotych miesięcznie A nie ludzią starszym emerytą odierać od gara raz a drugi raz który płacił całeżycie podatek przy pensji a drugi przy emeryturze bieda aż piszczy i boli po kościach Panie premierze.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2012-06-25 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Czy będzie abolicja dla posiadaczy RTV ,Którzy przez całe życie płacili abonament ,
    a w 2007 roku uwierzyli D.Tuskowi z PO ,że abonament to haracz i powinno się go znieść i przestali uiszczać ten haracz? Tusk przez to wygrał wybory i nie dotrzymał słowa.
    Tylko emeryci przestrzegali niesprawiedliwego prawa i teraz będą ścigani przez US ,bo uwierzyli D.Tuskowi?
    Co z rzeszą 10 mln ludzi ,którzy posiadają od 1989 roku RTV a nie zarejestrowali byli cwaniakami? Czy ludźmi którzy nie dają się manipulować i omamiać wyborczymi obietnicami?

    Odpowiedz
  • Michu(2012-06-25 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezesie Braun zamiast kombinować jak złupić społeczeństwo na
    abonament za nędzny program,głupawe seriale,reklamy,nudne wypowiedzi
    tzw. gwiazd należy zakodować programy jak Polsat i po robocie. Proponuję
    maksymalnie ograniczyć koszty w tym wynagrodzenia do średniej krajowej ,
    w tym Kraśki, Kreta, Kamela ,Hanny Lis i innych. Wypowiedzieć umowy
    dziennikarzom,których mają małą oglądalność i są powszechnie krytykowani

    Odpowiedz
  • rozbawiony(2012-06-25 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    przestarzały i dokuczliwy dla ludzi ? ... no to znając obecną władzę będzie teraz nowoczesny i mniej dokuczliwy(np. ściągany w picie etc.)... nie będzie żadnej likwidacji, elektorat który w to uwierzył nakarmiony zostanie jakimś tłumaczeniem media grają jak im władza zagra, więc postulaty o likwidację abonamentu usłyszymy dopiero po przegranych wyborach przez obecną ekipę... pozdr

    Odpowiedz
  • Premier ma racje(2012-06-25 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Premier ma racje. Abonament powinien byc oplacany z budzetu panstwa.
    ---
    Albo - z NFZ.
    Ja place skladke zdrowotna i z niej w zadnym procencie nie moge skorzystac.
    Musze leczyc sie prywatnie, a leki mam bez refundacji.

    Odpowiedz
  • guzik(2012-06-25 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować dopiero wtedy, jak ściągnie się wszystkie zaległe należności, a za pięć lat wprowadzić obowiązek jego opłaty i ściągnąć zaległy z należnymi odsetkami.

    Odpowiedz
  • qwerty(2012-06-25 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    zlikwidowac ten abonament w cholere, dawac kase jedynie na polskie radiio bo to jest jedyne zrodlo kultury w Polsce reszte rozpedzic tałatajstwo a nie siedza sobie pseudogwiazki serialowe za gruby szmal

    Odpowiedz
  • liba(2012-06-25 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiązanie jest bardzo proste - zakodować sygnał, wprowadzić karty np. prepaid.
    A druga sprawa - TV bankrutuje a jak się to ma do wynagrodzeń prezesów i miernych aktorów?

    Odpowiedz
  • wilk(2012-06-25 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jak patrze na Hamke LIs tego jej pięknego to wiem ,że nigdy nie zapłacę nawet grosza abonamentu .

    Odpowiedz
  • xxx(2012-06-25 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam płacic abonament za oglądanie mordy Tuska i Schetyny?

    To oni mnie powinni zapłącić

    Odpowiedz
  • widz(2012-06-25 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrym sposobem jest kodowanie programów i tak jak w cyfrowym Polsacie oglądam te programy za które płace .Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • koliber(2012-06-25 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Telewizje (media) państwowe (publiczne) we wszystkich cywilizowanych krajach są gwarancją pluralizmu informacyjnego i pełnią funkcje kulturotwórcze i edukacyjno informacyjne. Media prywtne są całkowicie uzależnione od "widzi mi się" reklamodawców i właścicieli.

    Odpowiedz
  • do 19(2012-06-25 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    naiwny jestes?
    nasze media są całkowicie uzależnione od PO.. a o kulturze mozemy zapomnieć... no chyba ż epoogladamy kulture Figurskiego i Wojewódzkiego skierowaną do elektoratu PO

    Odpowiedz