Przepisy o abonamencie są nieszczelne

autor: Piotr Szymaniak12.06.2012, 07:00; Aktualizacja: 12.06.2012, 10:16
Telewizja

Telewizjaźródło: ShutterStock

TV Mobilna, która umożliwia odbiór kilkunastu kanałów TV również na urządzeniach przenośnych, reklamowana jest przez Cyfrowy Polsat i sieć komórkową Plus jako rewolucja w telewizji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Urządzenia odbiorcze są powszechne(2012-06-12 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Sygnał TV (TVP) odbiera już prawie wszystko - od TV po laptopy, tablety, komórki ITP.

    Więc jako że jest powszechny - powinien być objety powszechnym podatkiem i płacony wraz z podatkiem dochodowym.

    Bo tylko ten podatek jest ściagalny.

    Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tworzył oddzielnego systemu do sprawdzania czy Kowalski ma tuner TV w komórce, laptopie - bo na niektórych domach nie na Anten TV bo nowe urzadzenia maja ja wbudowana lub miniaturową.

    Sam mam w domu monitor komputerowy z mikrotunerem DVB-T i na moim domu nie ma anteny TV - wiec byłbym wyłaczony spod obowiązku płacenia abonamentu. Ale płacę bo jestem zarejestrowany...

    Jednakże właściciele nowych domów zwlekają...

    Odpowiedz
  • Do: 1 -To płać dalej(2012-06-12 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    i nie ma co tu dyskutować... A "właściciele nowych domów" jak chcą to zapłacą.

    Odpowiedz
  • nnm(2012-06-12 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam jak naczelny Pinokio sam namawiał do NIE płacenia abonamentu i obiecywał... oj , jak wiele obiecywał.

    Odpowiedz
  • fakt(2012-06-12 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętamy jak Donek nawoływał, aby nie płacic abonamentu, więc tego się trzymamy !!!

    Odpowiedz
  • Cogito(2012-06-12 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Absurdy. Zamiast doskonalić techniki zdzierania z ludzi kretyńskich podatków od wszystkiego (jeszcze nie ma "abonamentu" teatralnego, kinowego, operowego, komiksowego, malarskiego itp.), lepiej sprywatyzować media - będzie taniej i z korzyścią dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • Hydraulicy do ustaw!(2012-06-12 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Niech je napisze hydraulik, to będą szczelne.

    Odpowiedz
  • rtv(2012-06-12 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś Ważny POwiedził, żeby nie płacic i do tego, że abonament bedzie zniesiony, a ustawa budżetowa zagwarantuje stały wpływ na te cele.

    I co z tego wyszło ?

    Jak zwykle nic !

    Odpowiedz
  • Do 1(2012-06-12 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dinozaury komunizmu ciagle straszą.
    Powoli wymierają płacący podatek od własnej głupoty a emeryci mogą niepłacić zupełnie legalnie.

    Odpowiedz
  • von(2012-06-13 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy już KE nie uznała polskiego abonamentu RTV za N I E Z G O D N Y Z P R A W E M EU ?

    Odpowiedz
  • Einstein(2012-06-14 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ja oglądam cyfrową telewizję naziemną w mojej mikrofalówce (dobrze ściąga przy mocy grzania 80% i włączonej funkcji grill), a jak się nudzę w kąpieli - pralka też odbiera sygnał i obraz tworzy z wodnych hologramów. Jest bosko!

    Odpowiedz
  • ja(2012-06-16 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Do niczego nieprzydatny ten portal. Nie można nic przeczytać ani zarejestrować się nie można. Wiele ludzi sobie toto po prostu odpuści, co to niehumanitarne.

    Odpowiedz
  • Bożena(2012-07-02 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam komórkę i na niej moge mieć wszystko czy też stary przestarzały przepis dalej ciągnąć do nikąd Pan Premier to zlkwiduje obecał Brawo emerycie chleb w miesiącu będzie jeden więcej

    Odpowiedz
  • dziadek(2013-04-20 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wrażenie ,że mam do czynienia z samymi ignorantami dla których prawo nie istnieje.Najlepiej to widać na drogach...

    Odpowiedz
  • violwytta(2013-12-02 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Pomocy dziś dostałam z skarbówki pisemko w którym piszą o egzekucji płatniczej za abonament RTV 1800 zł mam tydzień na zapłacenie !!!

    Odpowiedz