Konfrontacja: Czy ławnicy są niezbędnym elementem systemu sądownictwa

autor: Urszula Markowska10.11.2011, 09:00; Aktualizacja: 10.11.2011, 10:00

Ławnicy są odzwierciedleniem konstytucyjnej zasady udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości - uważa minister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski. - Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, należałoby ograniczyć udział ławników - uważa z kolei Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • k(2011-11-10 15:12) Zgłoś naruszenie 00

  Ławnicy gwarantują udział obywateli w wymiarze sprawiedliwości? Aby zostać sędzią trzeba mieć obywatelstwo polskie, więc ławnicy są zbędni. A elementem prawa do sądu właściwego jest prawo do sądu profesjonalnego, a nie przysypiających emerytów.

  Odpowiedz
 • I(2011-11-11 16:20) Zgłoś naruszenie 00

  Oj Kwiatkowski, Kwiatkowski...ręce opadają;( Do cholery, czy wreszcie kiedyś doczekamy się porządnego prawnika ministra sprawiedliwości, który ma jakieś pojęcie o wymiarze sprawiedliwości...a ścislej o sądownictwie, specyfice wyrokowania...Albo hipokryzja, albo głupota...inną alternatywę trudno dostrzec...VANAE VOCES POPULI NON SUNT AUDIENDAE !

  Odpowiedz
 • zameczony!(2011-11-12 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  nasz minister jak dobrze pamietam miał poprawke z egzminu z ustroju organów, i to wyjaśnia wszystko. Ad REM - lawnicy byli i sa potrzebni, tylko nie w tym kpk a szczegolne w jego pierwszej wersji gdy zabloklowali proces praktycznie, ale to z winy autorów kpk! koledzy sedziowie - gdyby nie uzasadnienia i nieżyciowo pojmowana ciagłosc skladu, to ŁAWNICY byliby superrrr! niewygodni ale czy o wygode chodzi w wymiarze...

  Odpowiedz
 • emeryt(2011-11-14 08:44) Zgłoś naruszenie 00

  Ławnicy są potrzebni we wszystkich sprawach.Muszą być jednak bardziej aktywni a nie milcząco przytakiwać sędziemu.U nas takich ławników przytakiwaczy nazywa się wazonami.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane