ABC notarialnego rejestru testamentów

01.10.2011, 03:00

Notarialny Rejestr Testamentów (NORT) uruchamiany 5 października 2011 r. pozwoli uniknąć problemów wynikających z zaginięcia lub zniszczenia testamentu. Ułatwi także dotarcie do testamentu notarialnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • oilatum(2011-10-03 11:07) Zgłoś naruszenie 00

  Oczywiście Kowalski powinien mieć wszystko poukładane jak niemiec, tylko z racji urodzenia za darmo! Jeśli już zastanie was stan faktyczny, że nie możecie znaleźć testamentu, a szkoda wam sprawdzić u notariusza w Rejestrze możecie wziąć urlop (o ile macie prace) jeździć i pytać po Kancelariach w całej Polsce - nikt wam tego nie zabrania.

  Ale rejestr został utworzony za pieniądze notariuszy a nie państwowe - bo Skarb Państwa chętnie zrezygnuje z intratnego źródła dochodu...

  Odpowiedz
 • tribal(2011-10-01 23:22) Zgłoś naruszenie 00

  dramat, notariusze stworzyli rejestr sami, za własne pieniądze (a nie za pieniądze publiczne jak e-księgi czy krs), nie jest on obowiązkowy, nie chcesz to nie będziesz musiał sprawdzać... A jak masz w tym interes to może się okazać że będą to Twoje najlepiej zainwestowane pieniądze w życiu.

  Oczywiście widzę że większość chciałaby mieć wszystko za darmo, a nawet żeby im płacono za to że zechcą jakieś dane w rejestrze sprawdzić.

  btw.
  Czy przypadkiem za wszelkie wypisy, odpisy z publicznych rejestrów takicj jak KRS, księgi czy ewidencja gruntów nie trzeba uiszczać odpowiednich opłat?

  Odpowiedz
 • .(2011-10-01 11:35) Zgłoś naruszenie 00

  Wzrasta świadomość prawna obywateli – między innymi dzięki licznym akcjom edukacyjnym notariatu polskiego – oj można się uśmiać.

  Trzeba było się uczyć i zostać notariuszem... Później aplikacja, asesura... Proszę nie kpić, to czytają ludzie, którzy znają realia.

  Odpowiedz
 • mec(2011-10-01 10:14) Zgłoś naruszenie 10

  to wyłącznie kolejny sposób na wyciągnięcie od ludzi pieniędzy.

  Państwo wyłożyło na stworzenie systemu e-księgi czy krs sto razy więcej, a mimo to dostęp do niego mamy wszyscy za darmo, ba - nawet do sądu nie trzeba iść wystarczy sprawdzić sobie w internecie.

  A notariusze za wklepanie nazwiska w system, tj. 1 min. pracy żądają 150 zł. Chore. Taka czynność nie powinna być gratis jako forma reklamy dla rejentów a dostęp do rejestru powinien być powszechny.

  Odpowiedz
 • gd(2011-10-01 08:14) Zgłoś naruszenie 10

  trzeba było się uczyć i zostać notariuszem...widzę że zazdrość ludzka nie zna granic, a te komentarze są żałosne. przecież nikt nikogo nie zmusza iść do kancelarii. zamiast narzekać złapcie się roboty albo na studia prawnicze, później aplikacja asesura i zobaczycie jak jest kolorowo. Ciemnogród.

  Odpowiedz
 • tak mi to wygląda(2011-10-01 07:02) Zgłoś naruszenie 00

  150 zł za sprawdzenie czy testament jest czy nie jest w rejestrze. O to prawdpodobnie chodzi. Dojenie kasy od frajerów.

  Moja propozycja na kolejny biznes dla notariuszy. Magiczna skrzynka spadkowa. Za jedyne 150 zł, możesz sprawdzić, czy jakaś bogata ciotka z ameryki, nie zostawiła ci przypadkiej naszyjnika z pereł, który być może leży taki biedny, sami i niezwykle drogocenny w magicznej skrzynce. Co to jest te 150 zł. wobec perspektywy niezmierzonego dobrobytu, którego doznacie kiedy ten naszyjnik wam przypadnie w udziale. TAKI RODZAJ LOTERII Z LOSEM ZA 150 ZŁ.

  Odpowiedz
 • rejestr_kupujących_powietrze(2011-10-01 06:45) Zgłoś naruszenie 01

  TAK, TERAZ NOTARIUSZ BĘDZIE DOIŁ KASĘ, ZA JESZCZE MNIEJ ROBOTY NIŻ WYPEŁNIENIE SZABLONIKU.

  Teraz będzie doił kasę za sprawdzenie czy ktoś się nie wpisał do rejestru. Co jednocześnie nie będzie dawało żadnej gwarancji, ze ten ktoś nie sporządził innego testamentu później, tylko nie miał już kasy, żeby znowu płacić notariuszom.

  Ot, kolejne dojenie frajerów.

  Odpowiedz
 • ?(2011-10-01 03:21) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego takiego rejestru nie mogą prowadzić sądy? Działalność rejestru testamentów byłaby o wiele bardziej uzasadniona i przydatna, gdyby dostęp do niego miał sąd spadku.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane