Prezes spółdzielni wie, jaką telewizję masz oglądać

autor: Sylwia Czubkowska30.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 30.09.2011, 08:33

Miliona złotych zażądała spółdzielnia mieszkaniowa w Leżajsku za wejście na jej teren nowego operatora kablowego. Ta sprawa nie jest wyjątkiem. Firmy coraz częściej skarżą się na właścicieli budynków, że blokują konkurencję.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • tgb(2011-09-30 13:30) Zgłoś naruszenie 10

    Sprawdźcie SM Radogoszcz-Wschód. Od lat ta sama klika - chyba nazywa się Yaga, czy jakoś tak. Od lat nie chcą wpuścić inne, konkurencyjne firmy (!)
    Coś mi się wydaje ,że to szeroki ogólnopolski problem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wlad.Erd(2011-09-30 08:24) Zgłoś naruszenie 10

    to trzeba zmienic, jak najszybcie, aby prezes nam nie nakazywal.

    Odpowiedz
  • gość(2011-09-30 08:39) Zgłoś naruszenie 10

    I tak jest w spółdzielniach mieszkaniowych ze wszystkim. Czlonkowie to ludzie, ktorzy muszą co miesiąc wpłacić określoną przez Organy SM sumę na konto spółdzielni i koniec.

    Odpowiedz
  • wjw(2011-09-30 09:58) Zgłoś naruszenie 10

    Nomenklatura trzyma się mocno. Jeszcze dodatkowo policja, prokuratury i sądy dają im ochronę.

    Odpowiedz
  • spółdzielca(2011-10-01 16:02) Zgłoś naruszenie 10

    Jak to możliwe aby ten prezes traktował spółdzielnię jak prywatny folwark. Kto na to pozwolił?

    Odpowiedz
  • gość(2011-10-03 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do dpółdzielcy. Pozwolił na to sejm RP

    Odpowiedz
  • laki 21(2011-09-30 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    A czy wiecie , co robi na dachu taki operator : zniszczenia są ogromne, dziury w pokryciu, na papie, na którą wchodzą np. przy temp. 20- 30 st. C - wielkie odciski stóp, brak odgromówki, wzmaczniacze ustwione np. w otworach przy kominach. Potrafią nie zamknąć włazu na dach ...zalania mieszkań.
    Tu nie chodzi o konkurencję, tylko o demolkę na cudzej własności.

    Odpowiedz
  • Była Chomiczówianka(2011-09-30 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli chodzi o Chomiczówkę - osiedlowa kablówka jest bezkonkurencyjna - oferuje tak tanio dobry internet, że trzeba być zupełnym neptkiem, żeby sobie zakładac Aster albo inna konkurencyjną. Mieszkałam przez kilka lat na tym osiedlu i nap-rawdę sieć Chomiczówki jest super. A Aster też był dostępny, tylko 3-krotnie droższy :)

    Odpowiedz
  • zibi(2011-09-30 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    we wspólnotach mieszkaniowych, a przynajmniej tych, którymi ja zarzadzam nie utrudnia się dostępu konkurencyjnym operatorom. A ze wymagamy zwrotu kosztów zuzytej energii elektrycznej (internet radiowy), estetycznego zamontowania przewodów, uzgodnienia wejścia na dach to chyba nie jest zbyt wiele. Jestem równiez za płaceniem przez kablówki czy operatorów internetu określonych opłat. Te firmy prowadzą działalność gospodarczą i pobierają odpowiednie opłaty od swoich abonentów. A dach, ściany, instalacja elektryczna jest częścią wspólną, na utrzymanie której PŁACĄ WSZYSCY.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-09-30 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ja zauważyłem, że operatorzy nie chcą zawierać umowy na wynającie wspólnych powierzchni i za to płacić.

    Odpowiedz
  • krs78(2011-09-30 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota ! Można zbudować jedną sieć w bloku z której może korzystać kilkunastu operatorów jednocześnie. Technicznie jest to możliwe bez większych problemów

    Odpowiedz
  • gość(2011-09-30 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    A ile wspólnocie za używanie części wspólnych płaci firma energetyczna, dostawca wody, ciepła czy chociażby narodowy operator telekomunikacyjny? I każdy z tych przedsiębiorców prowadzi działalność nastawioną na zysk i pobiera już odpowiednie opłaty od mieszkańców...
    A zarządcy ile wynegocjowali od nich pożytków --> ani grosza
    Różnicowanie przedsiębiorców jest tylko ze szkodą dla mieszkańców, którzy za słabe usługi płacą zbyt drogo i wierzą że Prezesi SM reprezentują ich interesy, otóż nie ponieważ Mieszkaniec spółdzielni to osoba która ma tylko płacić opłaty i nie ma żadnych praw.

    Odpowiedz
  • spółdzielca(2011-10-08 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Prezes spółdzielni nie tylko wie jaką telewizję ma oglądać członek spółdzielni, on też wie jak powinna wyglądać spółdzielcy loggia, co do tego nawet przychylił się sąd.

    Odpowiedz
  • członek spóldzielni prezes(2011-10-06 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Skończcie się kompromitować zabiercie głos w sprawach o których pojecia nie macie .Czyli co prezes miał za darmo wpuścic firme komercyjną na zarządzane nieruchomosci a ***** niby dlaczego jak ma działać w ineresie Spółdzielni i jej członków a to co firma wpłaci na konto Spółdzielni to są jej pożytki które obniżaja stawkę ekspoatacyjna czyli składnik opłaty .Smieszy mnie ta nagonka na spółdzielczość bo wiem że stoi za tym lobby deweloperskie ,Spółdzielnie powinny zostać wręcz wmocnione przez panstwo ,żeby mogły wrócić do swojej pierwotnej roli czyli budowania mieszkan bo są one jedynymi intytucjami które budowały w miare nie komercyjnie .Wiec odp sie od spółdzielczości kapitaliści i krwiopijcy

    Odpowiedz