Do 20 sierpnia partie i komitety mają czas na zgłoszenie swojego udziału w wyborach. Kampania zakończy się 7 października o godz. 24, a dwa dni później wybierzemy parlament.
Do 18 września wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mają powołać obwodowe komisje wyborcze. Tego samego dnia upłynie termin ogłoszenia informacji o numerach i granicach obwodów do głosowania za granicą i siedzibach obwodowych komisji wyborczych. W tym samym terminie także gminy muszą przygotować spis osób uprawnionych do głosowania.
To jednak nie koniec czynności związanych z odpowiednim przygotowaniem jesiennych wyborów parlamentarnych. Z uwagi na obowiązujące od początku sierpnia nowe zasady głosowania najpóźniej do 24 września rodacy przebywający za granicą muszą zgłosić konsulowi zamiar głosowania korespondencyjnego. Z kolei wyborcy niepełnosprawni do 29 września mogą udzielać pełnomocnictw do głosowania, a wcześniej, bo do 25 września, niewidomi powinni zadeklarować chęć głosowania przy użyciu nakładek sporządzonych alfabetem Braille’a.
Z kolei od 24 września w mediach publicznych ruszą specjalne bloki audycji wyborczych zarejestrowanych komitetów, które będą prezentowane do 7 października do północy. Tegoroczna kampania wyborcza zakończy się 7 października o godz. 24.00. Dwa dni później – 9 października – w godzinach 7.00 – 21.00 wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów.
Tych ostatnich według całkowicie zmienionych zasad. Zgodnie z obowiązującym od początku sierpnia kodeksem wyborczym senatorów wybierzemy w stu jednomandatowych okręgach wyborczych. Oznacza to, że w jednym okręgu tylko jednego senatora, a nie jak dotychczas nawet kilku. To jednak nie koniec zmian. Wyborców czekają także ułatwienia w głosowaniu. Nie tylko będzie można oddać głos przez pełnomocnika, lecz także ci, którzy mieszkają za granicą, zagłosują korespondencyjnie.