5 lat więzienia za publikację w internecie wskazówek dotyczących skontruowania bomby

autor: Łukasz Sobiech01.08.2011, 03:00

Pięć lat więzienia będzie groziło twórcy strony internetowej, na której znajdą się wskazówki umożliwiające skonstruowanie bomby. Nowe podstawy wznowienia postępowania oraz wprowadzenie odpowiedzialności karnej za instruktaż terrorystyczny to skutek nowelizacji prawa karnego, uchwalonego na ostatnim posiedzeniu Sejmu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • bicie piany(2011-08-01 07:55) Zgłoś naruszenie 00

  KOLEJNY BUBEL PRAWNY.

  Wielkie bicie piany z okazji Breivika. A jak ktoś opublikuje takie dane na serwerach kraju, gdzie nie jest to zakazane, to jak nasza organy wydobędą dane mogące stanowić dowód w sprawie?
  Ponadto kolejny idiotyczny aspekt pragmatyczny. Skoro będzie to przestępstwo, to piromani zaczną konspirować, więc środowisko stanie się mniej przenikalne dla organów ścigania. Jeżeli teraz publikowali na polskich serwerach to organy ścigania miały łatwy dostęp do danych. Jeżeli przeniosą się na serwery np. w Korei Płn. to szansa na śledzenie i kontrolowanie tego środowiska będzie żadna. Czasami najpierw trzeba pomyśleć nim się coś zrobi.

  Publikacje te powinny być zakazane, ale dla właścicieli serwerów. Ich użytkownicy powinni czuć się bezpieczni, żeby można było ich policzyć i mieć na nich oko.

  Natomiast w internecie od wielu wielu lat dostępne są materiały dla każdego rodzaju piromanów. Było o tym głośno już z 15 lat temu. Czy nasz "wadza" myśli, że jak jakiś szaleniec będzie chciał się brzydko bawić, to sobie nie znajdzie?

  Odpowiedz
 • Nie lepiej POwrozy z instrukcja zaciagniecia?(2011-08-01 08:06) Zgłoś naruszenie 00

  PO co instrukcje konstrukcji bomby,wystarczy kupic dobre POwrozy i POwiesic zlodziei,bandziorow,spredawcow i likwidatorow Polski,zwlaszcza z PO,SLD,PSL i zagniezdzonej tam PO PRL-owskiej agentury.

  Odpowiedz
 • bolek(2011-08-01 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  ok! aby skonstruować bombę należy mieć ładunek + zapalnik.

  Teraz czekam na wizytę ABW.

  Odpowiedz
 • Ted(2011-08-01 16:08) Zgłoś naruszenie 00

  Za dużo penalizacji!

  Odpowiedz
 • chrześcijanin(2011-08-01 19:49) Zgłoś naruszenie 00

  do 2>Największe niebezpieczeństwo zagraża ze strony pisiorków oszołomków-oni nawet krzyżem i kropidłem mogą zrobić krzywdę.

  Odpowiedz
 • do 5 "chrzescijanin"(2011-08-01 23:30) Zgłoś naruszenie 00

  Nie dasz rady nazywac siebie jak nazwales,bo z du.py wysuwa ci sie smierdzacy ogod dialbla ,a z rozporka obrzezany fiut.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane