Co to jest wymiar sprawiedliwości i jak działa, dlaczego nie warto wchodzić w konflikt z prawem, jakie mamy prawa i obowiązki - takie m.in. zagadnienia poruszy Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie lekcji prawa, jakie już jutro (poniedziałek, 13 czerwca 2011 r.) poprowadzi dla uczniów: I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach (ul. T. Kościuszki 16) oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach (ul. Okrzei 1).

Lekcja w I Liceum Ogólnokształcącym w Koluszkach (ul. T. Kościuszki 16) rozpocznie się o godz. 8.30.

Kolejnym punktem wizyty Ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego w Koluszkach będzie udział w spotkaniu profilaktycznym pod hasłem "Żyj pięknie".

W trakcie uroczystości Minister uhonoruje, wskazane przez pedagogów szkolnych, osoby zasłużone za m.in. przestrzeganie prawa i dbanie o bezpieczeństwo uczniów. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10 w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach (ul. 3 maja 3).

Reklama

O godz. 11.50 Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, wcielając się w rolę nauczyciela prawa, spotka się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach, gdzie poprowadzi lekcję edukacji prawnej.

Podczas wizyty w Brzezinach, Minister Krzysztof Kwiatkowski weźmie także udział w spotkaniu ze środowiskiem sędziowskim.