Od 1 lipca wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące zakładania działalności gospodarczej

autor: Małgorzata Piasecka30.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 04.06.2011, 09:43

Nowe przepisy umożliwią przedsiębiorcom podejmowanie działalności gospodarczej już w dniu złożenia wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo po uzyskaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym. We wniosku o wpis do CEIDG przedsiębiorca będzie jednak mógł określić późniejszy termin podjęcia działalności gospodarczej niż dzień złożenia wniosku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • tax-rabarbar(2011-05-30 21:50) Zgłoś naruszenie 00

  hmmm. w dniu uzyskania wpisu do krs? no to się zakładający spółki kapitałowe ucieszą... oczywiście autor zapewne nie chciał pisać staranniej to i użył skrótów myślowych.

  Odpowiedz
 • fdsg(2011-06-06 15:39) Zgłoś naruszenie 00

  Mamy już trudne okienko to teraz czas na trudną rejestrację działalności.

  Odpowiedz
 • nie założę(2011-06-26 16:46) Zgłoś naruszenie 00

  założyć firmę hmm ale co dalej? jak w małym miasteczku np do 45tys. wybrać branżę żeby opłacić wszystkie zusy srusy, zaiksy itp? jakiej wielkości przychód należy założyć żeby wyżyć ew. opłacić pracowników, strażaków itp. nie raz i nie dwa myślałem nad założeniem własnego biznesu ale widzę jakie akrobacje wykonują drobni rzemieślnicy żeby wyjść na swoje ew. żyć godnie..

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane