Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział w środę, że będzie jeszcze rozmawiał z prezesem Najwyższej Izby Kontroli Jackiem Jezierskim na temat obsady stanowisk wiceprezesów NIK.

Jak napisała we wtorek "Rzeczpospolita", trwają rozmowy na temat obsadzenia stanowisk trzech wiceprezesów NIK, których kadencja upływa na początku czerwca.

Jednym z wiceprezesów NIK - według "Rz" - ma zostać poseł PO, były prezes Izby Mirosław Sekuła; poza politykiem PO, to stanowisko obejmie prawdopodobnie któryś spośród obecnych wiceprezesów oraz, jako trzeci, członek PSL.

"Będę rozmawiał z prezesem NIK. Wiem, że konsultacje parlamentarne trwają" - powiedział w środę Schetyna, pytany o obsadę stanowisk wiceszefów NIK.

Dopytywany o ewentualną kandydaturę Sekuły podkreślił, że ma on wielkie doświadczenie, ponieważ był szefem NIK. "Ma wielkie doświadczenie w tej sprawie i na pewno byłby świetnym kandydatem parlamentu na funkcję wiceprezesa" - ocenił marszałek Sejmu.

Zgodnie z art. 21 ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli, wiceprezesów NIK, w liczbie trzech, powołuje i odwołuje marszałek Sejmu, po zasięgnięciu opinii właściwej komisji sejmowej, na wniosek prezesa Izby.