Rząd czyści fora internetowe

autor: Sylwia Czubkowska24.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 24.05.2011, 07:20

Rada Ministrów chce ustalić jasne zasady blokowania i usuwania nielegalnych treści w internecie za pomocą specjalnego rozporządzenia. Dzięki temu, że nowe przepisy nie będą zapisane w ustawie, łatwo będzie można je dopasowywać do realiów

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (40)

  • rsc(2011-05-24 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu zacznie si e nam totalitarne państwo...

    Odpowiedz
  • Czy różnimy się od Białorusi?(2011-05-24 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ci którzy chcieli wyrżnąć watahę, wypatroszyć prezydenta, wykończyć opozycję jak dinozaury lub zabić Lecha Kaczyńskiego chodzą w glorii sławy i planują wyczyszczenie internetu. Z czego?
    Przede wszystkim trzeba usunąć od władzy obecną ekipę rządzącą, ale kto to zrobi jeżeli wymordowano opozycję?

    Odpowiedz
  • mateusz(2011-05-24 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie te postulaty o które walczyli tfu leżeli na styropianie chłopaki. Nic z nich nie pozostało bo jak my to moglismy patrzeć im na ręce nam już nie wolno.Powinno być tak; nie leczy się skutku a przyczynę. Niech obrażalscy przestaną dawać powody do ich krytyki i nie będzie problemu. Proszę pokazać takiego co nic nie zrobił i został skrytykowany.
    Politycy powinni pracować dla wyborców jak to mówią w swych kampaniach a nie dla siebie i partii. Powinni przestać obrażać wyborców oszukując ich kiedy mówią o swoich rzekomych osiągnięciach jak do debili którzy nic nie rozumia nie potrafią patrzeć i myśleć samodzielnie. Czy ktoś zabrał teraz głos jak staniała ropa i to bardzo znacznie dlaczego niema jej obniżek na stacjach itd.
    Wcześniej jak słyszałem te głupoty jak się okazuje to była wina cen podwyżek ropy. A teraz czyja? Przecież większość ludu nie jest sprawna inaczej jak to się wydaje tym co ogłaszali te głupoty.
    Myślę, że niby ten głupi naród nie zapomni o odpowiedzialności grupowej, o zielonej wyspie, podwyższonych podatkach, autostradach i w końcu o zakładaniu mu kagańca na dziub

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-05-24 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie rządząca ekipa powinna też zdawać sobie sprawę z tego, że nikt nie rządzi wiecznie. Gdy w przyszłości ich przeciwnicy opanują środki masowego przekazu, co im wtedy pozostanie?

    Odpowiedz
  • lollander(2011-05-24 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    haha, pousuwali niewygodne komentarze

    Odpowiedz
  • boshe coś lollske(2011-05-24 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    pragnę tylko zwrócić uwagę na drobny szczegół, że planowane jest użycie rozporządzenia aby: "Dzięki temu będzie można je łatwiej zmieniać i dopasowywać do potrzeb rynku."

    Co w praktyce oznacza ominięcie konstytucyjnej drogi legislacyjnej i kontrolnej (sejm, senat, prezydent). Wiec załatwi to potrzeby rynku polityków zamykających gęby niewygodnym obywatelom z za długimi językami oraz zapewne też niewygodnej prasie...

    Odpowiedz
  • lollander(2011-05-24 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    haha, ten kawał już nie aktualny. Poszukaj sobie o wolności słowa w OSRA w googlach. Tak policyjnym państwem jak OSRA jest już chyba tylko Korea Pn., z tą różnicą że Korea nie udaje demokracji...

    Odpowiedz
  • Polak(2011-05-24 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, że jeśli w USA zostanie już oficjalnie wprowadzony faszyzm, jako obowiązująca doktryna polityczna, to w Polsce też zostaną "skopiowane" te regulacje prawne? Czy my własnej głowy nie mamy? A co mnie, jako Polaka... obchodzi USA i ich przepisy.. nazwijmy to prawa? To jakaś paranoja!

    Odpowiedz
  • ROBEN(2011-05-24 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nie uda się,oj nie uda się zamknąć ust narodowi.Czego wy się boicie ???
    Prawdy się boicie nieudacznicy 20-lecia.

    Odpowiedz
  • Małgo(2011-05-24 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli PiS to poprze głosuję na ludzi Janusz Korwina Mikke.

    Odpowiedz
  • bulba(2011-05-24 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dobra jest ostatnia Warszawska Gazeta (tygodnik ukazujacy się w piątek; podobno wydawana jest już i Lubelska Gazeta). Sporo o wiadomym kieliszku na "szwedzkim stole". Ze zdjeciami.

    Z poradnika konspiratora-
    W latach 80. była taka książeczka, jak się zachować przy zatrzymaniach, przesłuchaniach... Nie dajcie się legitymować nikomu, kto się Wam nie wylegitymuje! Na drzewo!

    Odpowiedz
  • wyślijcie ABW niech se sprawdzi(2011-05-24 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle lat walki o niepodległość, o wolność słowa i najgorsze jest to że to ci co teraz nami rządzą o to walczyli. Walczyli z takimi jak oni teraz i za wszelka cenę starają się znieść krytykę, wziąść nas wszystkich za mordy bo ABW przyjdzie do domu i cię wyciągnie w kajdanach, albo sanepid z policją wpadnie do sklepu i przez 7 miesięcy nie rozpatrzą odwołań bo kpa nie przewiduje za to kar, a jedynie czekali na to aż UE zaakcpetuje forme badań? Co to do cholery jest? Grodzą koryto z każdej możliwej strony. nikt z młodych nie może się wybić bo to wszystko pozmienia a tego przecież nie chcemy prawda? Drodzy rządzący ... informacja dla Was (a napewno to do Was dotrze), zapomnieliście o jednym. Wam się udało. Nam też się uda i jest nas więcej niż Was było :D

    Odpowiedz
  • Młody a już zmęczony(2011-05-24 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    A co jak portal poza Polską:] Internet nie ma granic, wiem że w Polskich urzędach taka informacja nie dochodzi, musi zostać przemielona przez 100 tys urzędników. Ale tak można założyć forum w Niemczech i tam panuje Niemieckie prawo!łał!

    Odpowiedz
  • Nowa Prawica(2011-05-24 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze trochę to nie tylko nie będziemy mogli ich krytykować ale każą nam sie wychwalać za to co robią. Uważam ze w wyniki wyborów juz nie można wierzyć bo jak widać oni zrobią wszystko aby zachować władzę. Dotyczy to wszystkich głównych partii SLD PO PIS PSL bez wyjątku!!!
    Na przemian rządzą przez 20 lat i co mamy poza bezrobociem ogromnym długiem i ogólnym fatalnym stanem państwa???

    Odpowiedz
  • bulba - historia lubi się POwtarzać(2011-05-24 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    ' Z was się śmieję, z was !
    Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków !
    (...) Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...)
    -to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn ! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii.
    -To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (...)
    -To wy wywindowaliście to bydle na piedestał ! '

    A. Dołęga-Mostowicz: ' Kariera Nikodema Dyzmy '

    Odpowiedz
  • Nowa Prawica(2011-05-24 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    mefisto obawiam się ze nie odeszli gdyby tak było nie mielibyśmy dziś takich sytuacji. Przypomnę tylko ze niegdyś działacz PZPR jeszcze przez 10 lat byl prezydentem (Kwasniewski) w już niby wolnej Polsce, jego koledzy byli premierami i ministrami. Nie myślcie ze komunizm się skończył bo tak ogłoszono w wiadomościach - tych samych zresztą które cały czas prały i dalej piorą nam mozgi. Nie sadzicie chyba ze np milicja stała się zupełnie inna instytucja tylko dlatego ze zmienili nazwę na policja czy wojsko z ludowego na obecne.
    Cenzura tez tak naprawdę nigdy nie zniknęła. W naszym kraju nie może nadawać żadna stacja tv czy radiowa jeśli nie ma pozwolenia KRRiT w której to zasiadają oczywiscie odpowiednie osoby.
    Komunizm nie zakłada czegoś takiego jak oddanie władzy. Moze się za to przepoczwarzyć jeśli jest to niezbędne by zachować władzę - tak właśnie u nas się stało.
    Podsumowując już stara władza ma się zupełnie dobrze kierując teraz wszystkim z tylnego siedzenia, wciskając nam ze wszystko się zmieniło i mamy wolny kraj. Oni się po prostu świetnie do tego przygotowali.

    Odpowiedz
  • lollander(2011-05-24 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    do Młody
    nawet jak założysz portal za granicą i będziesz obrażać prezydenta to pamiętaj, że Ty nadal zostajesz tutaj. Internet przestał być anonimowy. Możesz sobie obrażać prezydenta za granica i tak cię zgarną. A pamiętaj, że w lolsce na każdego się haka znajdzie, nawet jak za obrazę nie po łapach nie dostaniesz. Przykładem jest "piractwo" komputerowe" tak popularne ostatnio, że nawet spoty w TV puszczają. A pod taki termin wszystko da się podciągnąć, czyli jak to mawia sam Lonald Wielki: "nagiąć prawo".

    Odpowiedz
  • St(2011-05-24 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do d. . . z takim przedstawicielami Państwa.

    Odpowiedz
  • bulba(2011-05-24 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    do 21: lollander A propos wolności słowa w obecnej PL, przypomniał mi się kawał, jak to Nikita Siergiejewicz Chruszczow spierał się z JF Kennedym, gdzie jest więcej demokracji – w USA czy w ZSRR

    JFK: W USA panuje demokracja!
    NChr: U nas też jest demokracja.
    JFK: W USA jest wolność słowa!
    NChr: U nas też jest wolność słowa.
    JFK: W USA każdy może bezkarnie obrażać amerykańskiego prezydenta.
    NChr: U nas też każdy może bezkarnie obrażać amerykańskiego prezydenta.

    Odpowiedz
  • lollander(2011-05-24 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    no brawo! najpierw walczą z komuną a potem sami budują państwo policyjne. Nawet za prl nie śniły się nikomu takie pomysły. Niedługo nawet za "złe" myśli będą ludzie karani...

    Odpowiedz