Rząd czyści fora internetowe

autor: Sylwia Czubkowska24.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 24.05.2011, 07:20

Rada Ministrów chce ustalić jasne zasady blokowania i usuwania nielegalnych treści w internecie za pomocą specjalnego rozporządzenia. Dzięki temu, że nowe przepisy nie będą zapisane w ustawie, łatwo będzie można je dopasowywać do realiów

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (40)

  • absolwent(2011-05-24 06:58) Zgłoś naruszenie 00

    Urażona godność wysokich urzędników RP, skutkuje nowelizacją ustawy oraz właściwym umieszczeniem przepisów wykonawczych doprecyzujących wykonywanie ustawy. Czyli można dobrze pracować, a nie uchwalać buble prawne. Szkoda, że tylko w przypadku urażonego ego urzędników. A tak dla dobra narodu, za którego pieniądze nieźle politycy żyją, to nie łaska? Chociaż, może to się nie udać. Kto źle pracuje stale, zawsze wykona następnego gniota legislacyjnego.

    Odpowiedz
  • Asia(2011-05-24 07:17) Zgłoś naruszenie 00

    a wolność słowa i swoboda wypowiedzi ? dlaczego te wartości nie są ważniejsze od chamstwa niektórych? czytam fora i komentuję ale od takiego kroku tylko cienka linia dzieli nas od normalenj cenzury!!! Wszystko co się komuś nie podoba będzie można zdławić a niepopularne opinie po prostu znikną nawet jeżeli niebędą sformułowane obraźiwie !

    Odpowiedz
  • tech(2011-05-24 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    czyli obok wspaniałej polityki prorodzinnej, zagmatwanych podatków, wirtualnego wzrostu PKB, reformy funduszy emerytalnych rzad zabieże nam róneiż prawo do krytyki :) super

    Odpowiedz
  • absolwent(2011-05-24 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadza się Pani Asiu. Co gorsze, przypuszczalnie, tylko o to chodzi. Walczący o wolność są już u władzy. Pozawierali sojusze z dotychczas rządzącymi. Kościół i nowi rządzący, idąc ramię w ramię z bogatymi za granicy, wiedzą, że jedynym ich wrogiem jest prawda o nich. Pracownicy są po to, aby milczeć, podziwiać i wykonywać. No i płacić daniny. Ale te daniny mają trafiać tylko do nich. Następne regulację będą zakazywać swobodnego zrzeszania się ludzi.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-05-24 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    Asia ma rację. W USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach tego typu przepisy wykorzystuje się do dławienia tego, co niepopularne. Wartościowe komentarze, wyrażające odmienne poglądy natychmiast są kasowane. Idziemy naprawdę w złym kierunku.

    Odpowiedz
  • rsc(2011-05-24 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu zacznie si e nam totalitarne państwo...

    Odpowiedz
  • Michał(2011-05-24 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co widzę to niektórzy jednak zapominają o jednej bardzo ważnej kwestii -> Prawo i wolność jednego kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność o prawo drugiego.

    Odpowiedz
  • bulba - Dziękujemy Łaskawco ! !(2011-05-24 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie lepiej, jak obecna ekipa stanie przed Trybunałem Stanu za doprowadzenie kraju do ruiny i kreatywną księgowość, SKOŃCZYMY jak udziałowcy ENRONU.

    ---faktyczna wielkość długu publicznego Polski na koniec 2010r
    ---55,4% PKB ,--wg.Eurostatu - metodologia dla wszystkichpaństw UE.

    -. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek. " -- "Miś " Bareji .
    ..

    Odpowiedz
  • Asesor(2011-05-24 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to znaczy że rząd polski wraca do stalinizmu?A gdzie pluralizm i demokracja?

    Odpowiedz
  • Nowa Prawica(2011-05-24 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    tylko w internecie mozna znalezc prawde wiec te komuchy pod plaszczykiem walki z pedofilia czy antysemityzmem chca rozniesc w pyl swoich rywali

    Odpowiedz
  • anioł(2011-05-24 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dla kogo jest ten kraj ???Czy obywatele nic nie znaczą ???
    Jest na to prosta odpowiedz - a zaczyna sie przy urnach do glosowania !!!
    Ludzie kiedy wreszcie to zrozumiecie !!!

    Odpowiedz
  • benek(2011-05-24 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    do pryszczatego elektoratu PeLo baliscie sie panstwa policyjnego za rzadoa PiS to teraz bedziecie go miec i jeszce jedna rada przed wyborami oddajcie Babciom dowody bo znowu sprowadzicie nieszczescie na kraj.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-05-24 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Gość z Nowej Prawicy ma rację. Dziś rzeczywiście tylko w internecie można znaleźć prawdę. We wszystkich innych środkach masowego przekazu od dawna króluje cenzura. Tego typu rozporządzenia zrobią więcej szkody niż pożytku. Rządy wielu krajów dążą do totalnej kontroli nad umysłami obywateli.

    Odpowiedz
  • alf(2011-05-24 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    W Policyjnym Państwie jakim obecnie jest najjaśniejsza III Rzeczpospolita Polska, wszystko jest możliwe. Najlepszym przykładem jest satyryczna strona o naszym wspaniałym Prezydencie, która została zamknięta przez ABW. Cóż nazwa się zmieniła zwyczaje zostały , towarzysz Władysław Gomułka powiedział w 1968r.:

    "Partia nie umacnia się nigdy, jeśli stale wraca do swej złej przeszłości . Zawsze wykorzystują to nasi wrogowie."

    Cóż obecna ekipa rządząca to skrupulatnie wciela życie te słowa, po co mówić o:

    - 2 mln. bezrobotnych.
    -13 mln. polaków żyjących w nędzy
    - 2 mln. żyjących na skraju nędzy.
    - służebnej postawie wobec Rosji.

    Cóż, lepiej dokopać kibicom, zrobić reklamę dopalaczom które możemy kupić w internecie itp.. Byle tak dalej, aż skala ubóstwa i desperacji ludzi przekroczy granice w której będzie można to opanować, potem nawet wojsko Policji Państwowej nie zapanuje nad tym całym rozwścieczonym tłumem.

    Odpowiedz
  • :)(2011-05-24 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    ...pamiętam jak Gajowy mówił, jak coś było po jego myśli, że to właśnie jest demokracja, a tu okazuje się że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    Odpowiedz
  • Te PO.s.r.ane TCHORZE Z PEŁO...(2011-05-24 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    ...TRZĘSĄ DU.P.SKA ZE STRACHU TAK, ZE BĘDĄ PROBOWALI FAŁSZOWAĆ WSZYSTKIE WYBORY Z POLSCE!!! PATRZCIE IM NA TE PLUGAWE ŁAPSKA, BO TO SWOŁOCZ,MAFIA i MORDERCY!!!

    Odpowiedz
  • Kibic Korwia - Mikke(2011-05-24 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Tkwimy w euro-socjalizmie. Europa zdycha. Ktoś kiedyś mówił: Jedna waluta, jeden naród, jedna władza... do tego zmierzamy. Różnica jest taka że wtedy mordowali, a teraz kradną! A lud głosuje na nich:/

    Ostatnia szansa żeby to zatrzymać to wybory i głos na Janusza Korwin-Mikke (KNP). Wolność Własność Sprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-05-24 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Takie wpisy, jak ten powyższy (nr 17), dają jedynie pretekst do wprowadzenia cenzury. Niestety, tam gdzie jest wolność, są też śmieci.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-05-24 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że jeden z wcześniejszych wpisów został usunięty. Moja uwaga dotyczy wpisu: "Te PO.s.r.ane TCHORZE Z PEŁO... z IP: 31.175.128."
    To przykre, że tego typu wpisy są tolerowane. Jednocześnie usuwa się wpisy wartościowe.

    Odpowiedz
  • negotorium(2011-05-24 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    I tak powoli odsłania się fasadowość polskiej demokracji, hipokryzja władzy i - powiedzmy - łatwowierność jej elektoratu. Metodycznie przygotowywany jest grunt pod "cud nad urną". Mamy jeszcze tylko pięć miesięcy na otrzeźwienie. Obyśmy nie obudzili się z ręką w nocniku. Znowu...

    Odpowiedz