Reguła pozwalająca na zwrot towaru kupionego w sieci w ciągu 10 dni ma wiele wyjątków. Nie obowiązuje przy zakupie przedmiotów wykonanych na indywidualne zamówienie, większości artykułów spożywczych i rozpakowanych płyt CD

Czy możliwy jest zwrot opłaty za ogłoszenie

Zamieściłem ogłoszenie sprzedaży nieruchomości na stronie internetowej. Po jednym dniu kupił ją jednak ode mnie sąsiad. Czy mogę anulować ogłoszenie i skutecznie domagać się zwrotu pieniędzy za niewykorzystany okres?

Czy mogę żądać zwrotu pieniędzy

Zleciłem firmie informatycznej stworzenie strony internetowej, na której można byłoby zamieszczać amatorskie zdjęcia i filmy. Po kilku dniach zaobserwowałem jednak, że nikt się nią nie interesuje. Czy mogę skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość?

Kiedy mogę zwrócić rozpakowaną płytę

Kupiłem przez internet najnowszą wersję jednej z popularnych i bardzo reklamowanych gier strategicznych. Niestety nie spełniła moich oczekiwań. Czy mogę zwrócić ją do sklepu?

Czy wolno mi odwołać ekipę remontową

Zamówiłam przez internet usługę polegającą na kompleksowym remoncie łazienki, m.in. układanie glazury i terakoty, zrobienie podwieszanego sufitu i biały montaż. Po dwóch dniach znalazłam firmę, która zrobi to taniej. Czy mogę zrezygnować z usługi?

Czy skutecznie powołam się na ofertę

Szukałem prezentu za pomocą internetowych porównywarek cen w e-sklepach. Gdy już złożyłem zamówienie, okazało się, że produkt nie jest wcale taki tani i muszę dopłacić. Czy mogę żądać od właściciela przeglądarki różnicy w cenie?

Czy sklep ma prawo odmówić zwrotu

Na aukcji internetowej kupiłem kilkadziesiąt żarówek energooszczędnych. Po rozpakowaniu przesyłki okazało się, że kilka z nich jest zbitych lub nie działa. Sklep nie chce przyjąć teraz reklamacji, gdyż nie sprawdziłem paczki w obecności listonosza. Czy ma rację?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakich rzeczy kupionych w sieci nie można zwrócić
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania