Przewoźnik ponosi odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie towaru zamówionego w sklepie internetowym powstałe od przyjęcia przesyłki aż do jej wydania. Gdy pojawi się kurier z przesyłką, należy sprawdzić, czy paczka dotarła bez uszkodzeń.
W zdecydowanej większości sklepów internetowych sprzedaż towarów odbywa się wyłącznie drogą wysyłkową (nie możemy przyjechać do siedziby sprzedawcy i odebrać zakupów osobiście). Nie unikniemy więc zapłaty kosztów przesyłki, nie będziemy też mogli na miejscu sprawdzić towaru i jego zgodności z zawartą umową. Należy więc wiedzieć, co zrobić, jeżeli nadesłana paczka będzie uszkodzona lub zamiast oczekiwanego odtwarzacza dostaniemy „cegłę”.
Zdarza się, że towary zamawiane w sklepach internetowych nie docierają do nas na czas albo nawet w ogóle. Sytuacja ta ma miejsce znacznie częściej w okresach przedświątecznych, kiedy zapotrzebowanie na towary i usługi związane z ich dostarczeniem przekracza możliwości techniczne sprzedających i przewoźników.

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się więcej na temat:

Realizacji zamówień

Zaginionych paczek

Jak sprawdzić paczkę

Reklamacji na poczcie

Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy sklep internetowy może odpowiadać za zagubioną paczkę.