Prof. dr hab. Michał Kulesza to wybitny specjalista w dziedzinie prawa administracyjnego i niekwestionowany autorytet w środowiskach samorządowych.
Reklama

Biografia:

Michał Kulesza skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim w roku 1969. Zaraz potem rozpoczął pracę na tej samej uczelni. Uzyskał stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk prawnych oraz został profesorem UW. Michał Kulesza uzyskał uprawnienia radcy prawnego i prowadzi własna kancelarię. W latach 80-tych uczestniczył w badaniach nad odbudową samorządu terytorialnego. W roku 1989 brał udział w obradach Okrągłego Stołu w grupie ds. samorządu terytorialnego. W następnie był jednym z twórców reformy samorządu terytorialnego z 1990 i 1998 roku. W 2008 został społecznym doradcą ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska.Za wybitne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego i administracji publicznej oraz za osiągnięcia w pracy naukowej Michał Kulesza został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uzasadnienie:

Z niespotykaną determinacją zaangażował się w odbudowę państwa obywatelskiego i reformy samorządowe. - To wielki umysł. Bez jego analiz i nowatorskich pomysłów rewolucja administracyjna w Polsce po roku 1989 w ogóle nie byłaby możliwa – argumentuje Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

- Dzięki reformie samorządowej, przy której pracował, mamy w naszym kraju nowoczesny podział terytorialny - komentuje Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Prof. Kulesza jest wyróżniającym się wykładowcą i radcą prawnym. To autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego, szczególnie dotyczących ustroju administracji publicznej, zagadnień polityki przestrzennej i gospodarki komunalnej.

–Profesor napisał wiele książek naukowych i podręczników z zakresu prawa. Te publikacje służą aplikantom i radcom prawnym. Pomagają im dokształcać się i rozwijać – argumentuje Maciej Bobrowicz.

Prof. Kulesza to także doradca w Kancelarii Prezydenta. Wcześniej był doradcą premierów i wielu ministrów.