Do tegorocznej edycji rankingu zaprosiliśmy także najmniejsze kancelarie, czyli te, które zatrudniają maksymalnie czterech prawników. Nie brały one jednak udziału w głównej rywalizacji.
Małe kancelarie, które zgłosiły się do naszego rankingu, nie odpowiadały na pytania punktowane. Nie musiały więc dzielić się takimi informacjami, jak liczba radców prawnych czy przychód osiągnięty w 2010 r. Poprosiliśmy jedynie, aby podały informacje na swój temat oraz wskazały, na jakim obszarze kraju prowadzą działalność.
Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że na rynku działają nie tylko wielkie kancelarie sieciowe, ale także małe zespoły prawników. Mniejsze kancelarie często mają bowiem problem z przedstawieniem swojej oferty na łamach ogólnopolskiej prasy. Ponadto chcieliśmy przedstawić kancelarie prowadzące działalność poza rynkiem warszawskim, gdyż większość kancelarii biorących udział w głównej rywalizacji ma swoje siedziby (z kilkoma wyjątkami) w stolicy.
Mamy nadzieję, że zapoczątkowany w tym roku sposób prezentacji najmniejszych kancelarii spotka się z żywym zainteresowaniem i do następnych edycji zgłosi się więcej zainteresowanych.