Nasz ranking pokazuje, które firmy w minionym roku radziły sobie najlepiej na rynku usług prawnych. Wielka trójka pozostała taka sama jak w roku 2011 - kancelarie wymieniły się jedynie miejscami.
Kancelaria Salans D. Oleszczuk: Arkadiusz Krasnodębski, Tomasz Dąbrowski i Wojciech Kozłowski / DGP
Zwycięzcą VIII rankingu DGP została kancelaria Salans D. Oleszczuk. To skok o jedną pozycję w górę. Na drugim miejscu uplasowała się (tak jak w zeszłym roku) CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta. Wielką trójkę zamyka w tej edycji konkursu zeszłoroczny zwycięzca, – kancelaria Domański Zakrzewski Palinka.
Kancelarie otrzymywały punkty m.in. za liczbę prawników, publikacji, pracowników z tytułami naukowymi. Zdobyte punkty były sumowane, co składało się na wynik w rankingu. Wyróżniliśmy też kancelarie za działalność pro bono i wspieranie młodych prawników. Wyróżnienia otrzymały kancelarie: Weil, Gotshal Manges – Paweł Rymarz, Wierciński Kwieciński Baehr oraz KKG Kubas Kos Gertner – Adwokaci.
Miejsce I – Kancelaria Salans D. Oleszczuk: Arkadiusz Krasnodębski, Tomasz Dąbrowski (stoi) i Wojciech Kozłowski
Kancelaria Salans specjalizuje się m.in. w prawie spółek, fuzjach i przejęciach, prawie upadłościowym i naprawczym, a także prawie bankowym i finansowym. Zatrudnieni w niej prawnicy świadczą również usługi z zakresu ochrony konkurencji, prawa nieruchomości, telekomunikacji i nowych technologii. Kancelaria obsługiwała w zeszłym roku m.in. strategiczną fuzję w Grupie TVN.
Miejsce II – Kancelaria CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta: Dariusz Greszta, Andrew Kozlowski, Andrzej Błach, Małgorzata Surdek, Tomasz Kurek, Katarzyna Dulewicz, Lidia Dziurzyńska-Leipert, Karolina Siedlik, Wojciech Koczara
CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta świadczy pełen zakres usług prawniczych we wszystkich dziedzinach prawa dla przedsiębiorców działających w każdym sektorze gospodarki. Jedną z najważniejszych spraw, jaką prowadziła w zeszłym roku kancelaria, było doradztwo na rzecz jednego z inwestorów finansowych w procesie nabycia Polkomtelu.
Miejsce III – Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka: Józef Palinka, Krzysztof A. Zakrzewski i Grzegorz Domański
Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka zatrudnia w swoich szeregach wielu cenionych specjalistów z różnych dziedzinach prawa. DZP jest pionierem m.in. w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego, prowadziła doradztwo prawne przy projekcie budowy i eksploatacji instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w modelu PPP z wykorzystaniem środków unijnych. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Jest również zdobywcą wielu międzynarodowych oraz krajowych nagród i wyróżnień.
Uczestników rankingu oceniliśmy według dziewięciu kategorii, takich jak m.in. liczba prawników, fachowych publikacji czy wysokość zeszłorocznego przychodu. Suma punktów uzyskanych w określonych kategoriach zdecydowała o miejscu, jakie zajęła kancelaria w głównym zestawieniu.
Jak co roku przyznaliśmy również wyróżnienia specjalne dla tych podmiotów, które zechciały poświęcić swój czas na działalność wychodzącą poza ramy świadczenia usług prawnych. I nagrodziliśmy te kancelarie, które zaangażowały się w działalność pro publico bono oraz wspierały rozwój młodych prawników. Dyplomy w tych kategoriach odebrały następujące kancelarie: Weil, Gotshal Manges – Paweł Rymarz (działalność pro publico bono), Wierciński Kwieciński Baehr (wspieranie młodych prawników) oraz KKG Kubas Kos Gaertner – Adwokaci (wspieranie młodych prawników).