Urzędnicy będą płacić za "rażące przekroczenie prawa"? Koalicja za, opozycja przeciw

01.12.2010, 16:27; Aktualizacja: 01.12.2010, 16:44

Kluby PO i PSL poparły w środowej debacie w Sejmie projekt ustawy, w myśl której funkcjonariusze publiczni będą ponosić odpowiedzialność materialną za "rażące przekroczenie prawa". Przedstawiciele PiS i SLD byli przeciwni temu rozwiązaniu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • nik(2010-12-01 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    niech Sejm lepiej przyjmie ustawę o odpowiedzialności majatkowej poslów i senatorów etc. za uchwalane buble prawne

    Odpowiedz
  • asd(2010-12-01 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    jestem ZA - tak i niejasne przepisy jak uchwala Sejm i Senat-to rekord świata-i tłumacz tu ludziom,że takie przepisy -no ale oni są daleko,a złość ludu się skupia na urzędniku

    Odpowiedz
  • mock(2010-12-01 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    A ewidentne błędy prokuratorów, sędziów, kulawe prawo stanowione przez władzę ustawodawczą (posłowie, senatorowie)? Rozumiem, że teraz legalizuje się zasadę: są równi i równiejsi.

    Odpowiedz
  • YOSSARIAN(2010-12-01 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    ZNOWU, KOLEJNĄ USTAWĘ "POD PUBLICZKĘ" piszą sejmowe debilki! Myślą, że ludzie to matoły, które nie wiedzą, że ponad 99 procent błędnych decyzji powodujących powstanie szkód obywateli i przedsiębiorstw powstaje nie w wyniku wady kwalifikowanej, tj."rażącego naruszenia prawa", lecz, mówiąc ludzkim językiem - w wyniku błędów w postępowaniu prowadzonym przez organ, bądź też w wyniku nieprawidłowego zastosowania normy prawnej. Debilki sejmowe - jak macie pustkę w okolicach mózgu, to przyjmijcie do wiadomości, że "rażące naruszenie prawa" występuje w ilości nie przekraczającej jednego promila błędnych, szkodliwych decyzji. I NIE RÓBCIE NARODOWI WODY Z MÓZGU - NIE PLAKATUJCIE MEDIÓW DEZINFORMACJĄ, ŻE DOBIERACIE SIĘ DO URZĘDNICZYCH TYŁKÓW.

    Odpowiedz
  • urzędnik(2010-12-01 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    a ja jestem za pod warunkiem, że za każde rozstrzygnięcie, które zostanie obronione przed sądem, na skutek niezasadnych skarg będzie też kara dla skarżącego

    Odpowiedz
  • myślący(2010-12-01 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    Czy PISowcy i SLDowcy na tyle są głupi, że nie zdają sobie sprawy, iż taką właśnie postawą przyśpieszają swoje samobójstwo polityczne!!! Bo za to ja na nich już nie zagłosuję , mimo wcześniejszego zamiaru.

    Odpowiedz
  • mm(2010-12-02 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    brawo! nareszcie! i każdy kierownik powinien mieć obowiązkowe OC i za błędy płacić właśnie z ubezpieczenia. wysokie składki nauczyły by go kompetencji.

    Odpowiedz
  • emeryt prawnik(2012-04-26 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry kierunek.Jeszcze tylko nauczcie urzędników norm prawnych a w szczególności KPA i jego stosowania.Za decyzje trzeba odpowiadać tak jak za te życiowe!Mam przykład -na moje wnioski nawet nie odpowiadają bo po co intruz na się odwoływać.Nie odpowiedzą to nie ma środka odwoławczego.Oto jak stosują kodeks postępowania administracyjnego w urzędach.

    Odpowiedz