Zadośćuczynienie także za zmarnowany urlop

autor: Krzysztof Tomaszewski13.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 13.07.2010, 08:47

Osoba, która wykupiła drogie wczasy, a zakwaterowano ją w obskurnym pokoju, ma prawo domagać się nie tylko zwrotu pieniędzy zapłaconych za taki wyjazd, ale również może dochodzić zadośćuczynienia za zmarnowany urlop.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • turysta(2010-07-13 09:30) Zgłoś naruszenie 00

  U nas Signal Iduna odmawia nawet wypłaty odzszkodowania z powodu rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej związanego ze śmiercią najbliższej osoby w przeddzień wyjazdu a co dopiero jakieś "zadośćuczynienia". I nie ma na nich mocnych, żadne rzeczniki, UOKiK-i (Ci to zupełnie umywają rączki, tradycyjnie odsyłając do rzeczników) i tym podobne. Trzeba sobie zdać sprawę że żyjemy w Polsce.

  Odpowiedz
 • naturysta(2010-07-13 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Biuro podróży nie wypłaca odszkodowania za śmierć osoby najbliższej uczestnika, który z tego powodu rezygnuje z wyjazdu. Chodzi raczej o zwrot zapłaconej ceny imprezy turystycznej. Przy tak postawionym żądaniu to rzeczywiście żadne rzeczniki, UOKiK-i nie będą mocni... Trudno się organizatorom dziwić, iż nie chcą zwracać pieniędzy, które już przekazali hotelom, restauracjom, przewoźnikom.

  Odpowiedz
 • turysta(2010-07-13 10:11) Zgłoś naruszenie 00

  2. Signal Iduna to firma ubezpieczeniowa a nie biuro podróży. Biuro podróży akurat w tym przypadku wywiązało siię ze swoich zobowiazań. Nie jest prawdą że biuro podróży nie wypłaca odszkodowań, zmieniają się względem bliskości wyjazdu tylko proporcje między biurem a ubezpieczycielem dotyczace wysokości odszkodowania. W przypadku firmy ubezpieczeniowej jest to odszkodowanie a w przypadku biura podróży można to nazwać "zwrotem części zapłaconej ceny imprezy".

  Odpowiedz
 • naturysta(2010-07-13 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  W istocie - skoro Signal Iduna jest ubezpieczycielem, to jako taki powinien wywiązać się ze swojego zobowiązania, niemniej jednak argument ten nie trafia do mnie jeżeli analizujemy treść artykułu.
  Każdy wypłaca odszkodowanie, jednak czym innym jest kwestia wypłaty odszkodowania a czym innym jest kwestia ubezpieczenia. Należy się raczej cieszyć, że dzięki batowi na nieuczciwych organizatorów imprez turystycznych możemy się spodziewać podwyższenia jakości świadczonych usług.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane