Po politycznej burzy Senat poparł ustawę wprowadzającą zakaz bicia dzieci

28.05.2010, 21:03; Aktualizacja: 28.05.2010, 22:01

Senat poparł w piątek wieczorem ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, wzmacnia ochronę ofiar przemocy, kładzie nacisk na profilaktykę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • jodyna2000(2010-05-29 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba zakazać całkowicie takiej czynności jak bicie.Kogokolwiek

    Odpowiedz
  • CynicznyQ(2010-05-29 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Te przepisy są generalnie mówiąc... do bani! dodatkowo są one sprzeczne z Konstytucją, gdyż zawierają mechanizmy ingerujące w rodzinę, sprzeczne z zasadą proporcjonalności i demokratycznego państwa prawnego. Z uzasadnienia projektu i wypowiedzi ministerialnych urzędników wynika, że w Polsce większość rodzin jest patologiczna, a to przecież jakaś paranoja!!

    Odpowiedz
  • mocher(2010-06-06 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    bezprawie na drogach, celowe niszczenie narodu. zero reakcji policji i kar dla morderców drogowych, psychopatów za kierownicą.zginie część ludzi ku uciesze naszych władz, bo przecież każdy normalny człowiek to wróg Wielkich tego kraju

    Odpowiedz
  • mocher(2010-06-06 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    od kiedy wejdzie zakaz upodlenia ludzi starych, kto nas obroni pozbawionych leczenia ,wypracowanej emerytury.

    Odpowiedz
  • mocher(2010-06-06 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    dotyczy dzieci do 18 roku zycia-tj.tych co terroryzują\gimnazja i caly swiat wokół

    Odpowiedz
  • div@poczta.onet.pl(2010-05-31 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Idiotyzm... Bicie i maltretowanie to nie jest klaps dany w nadzwyczajnych okolicznościach. Czym innym będzie klaps dawany zawsze i za wszystkie występki dziecka, wtedy to faktycznie jest maltretowanie.

    Odpowiedz
  • pifpaf(2010-05-30 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    MOja ręka już nigdy nie zagłosuje na POpulistyczną, bez własnego, zdrowego rozsadku partię. Kopiuja wszystko co złe w innych krajach. Jeszcze brakuje żeby zalegalizowali związki homo i nazwzali to rodziną, podastawową komórką społeczną. Ohyda!

    Odpowiedz
  • z.(2010-05-29 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    I jeszcze jedno. Wszystkich postępowcom należałoby solidnie obić gęby.
    Nie za to, że są głupi. Za to, że bezczelnie kłamią. Przykład? Edukacja seksualna. Czym jej więcej tym więcej ciąż nastolatek i aborcji. Wiadomo o tym na przykładzie Wielkiej Brytanii. Ale oczywiście żaden z nowoczesnych pedagogów i innych idiotów w stylu pani Środy nie przyzna, że narobili strasznego bigosu. Proponują nowe lekarstwa na choroby, które sami spowodowali.

    Odpowiedz
  • z.(2010-05-29 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy jak jeden bydlak znajdzie 51% podobnych mu bandytów i nikt i nic nie jest bezpieczne.
    Rozpad tradycyjnych instytucji idzie dalej. Po zniszczeniu szkoły czas na rodzinę.

    Odpowiedz
  • andrzej(2010-05-29 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    3000 złotych nagrody za oficjalne i udokumentowane wskazanie , że któryś z senatorów z Platformy Obywatelskiej lub członków jego rodziny bije dzieci/ równiez nie tylko swoje lub członków jego rodziny
    Częstochowa

    Odpowiedz
  • Do jodyna 2000(2010-05-29 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba zakazać morderstw, gwałtów, śmiertelnych wypadków drogowych,
    złodziejstwa , maryrologi , , oraz głupich wpisów na necie.
    Nastapi kraina szczęsliwości i dobrobytu.
    Nie rozumiesz ,że to jest utopia??
    Nasi wybrańcy narodu tego nie rozumieją , lub działają z premedytacją, dążąc do upaństwowienia rozdiny i dzieci .

    Odpowiedz
  • kat(2010-05-28 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    A zakaz ćpania przez senatorów i pOsłów kiedy ?

    Odpowiedz
  • guzik(2010-05-29 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czas na ustawę zakazującą bicia rodziców

    Odpowiedz
  • pesymista(2010-05-29 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jle jeszcze głupich ustaw wymyślą nasi "wybrańcy narodu" ???
    Przygnębjające jest to ,że w następnych wyborach wybierzemy zapewne jeszcze gorszych.

    Odpowiedz
  • n(2010-05-29 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa powinna wejsc w zycie.

    Odpowiedz
  • I powinno sie nakazać dzieciom !!!!-(2010-05-29 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    obowiązek oglądania "Włatcuw much"- wtedy debilizm młodych Polaków będzie 100%.

    Odpowiedz
  • Gdzie ich rozum?(2010-05-29 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    tytuł ustawy jest kłamliwy, gdyby chodzi o przeciwdziałanie przemocy w związkach patologicznych to jeszcze bym zrozumiał ale TO?

    przecież to zakaz wychowywania dzieci a sankcją jest ich upaństwowienie!

    i nie chodzi w cale o bicie dzieci - to jak wojna, czyli ostateczny środek nacisku i liczy się sama możliwość sprawienia lania w razie skrajnego nieposłuszeństwa

    pomyślę, na kogo mam teraz wychować dziecko...

    Odpowiedz
  • cif(2010-05-29 05:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1
    To nigdy. To przecież kasta bezkarnych.

    Odpowiedz
  • ewa(2010-05-29 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    jesli maz bije zone to niech pani z mopsu natychmiast go zabierze

    Odpowiedz
  • Ted(2010-05-29 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Czekam na ustawę zakazującą poslom,senatorom i innym politykom BICIA PIANY!!!

    Odpowiedz