Czy można odciąć dopływ wody

Kontroler sprawdzający stan wodomierzy zauważył przyklejony do nich magnes. Stwierdził, że ma to na celu nielegalny pobór wody i niebawem zakład odciął moje przyłącze do wyjaśnienia sprawy. Czy mógł to zrobić?

Czy trzeba zapłacić za przyłącze

Na wiosnę gmina zaczęła budować kanalizację w mojej miejscowości. Najpierw mówiono, że będziemy mieli kanalizację za darmo, a teraz mam zapłacić 2,5 tys. zł za budowę przyłącza do mojego domu. Czy gmina nie powinna zapłacić za całą inwestycję?

Czy przedsiębiorstwo naprawi szkodę

W wyniku awarii wodociągu cała nasza wieś nie miała wody przez 8 dni. Gdy złożyliśmy reklamację, odpisano nam, że awaria powstała na skutek popękania starych rur i dlatego zakład wodociągowy nie ponosi winy za straty powstałe w odciętych od wody gospodarstwach. Czy takie usprawiedliwienie jest dopuszczalne?

Czy zakład zapłaci za służebność przesyłu

Przez środek mojej działki biegnie główna sieć wodociągowo-kanalizacyjna. Część urządzeń nie znajduje się pod ziemią i znacznie ogranicza mi możliwość korzystania z terenu. Czy zakład nie powinien zapłacić mi za takie utrudnienia?

Czy dostawca mógł zerwać umowę

Spóźniłem się z zapłatą rachunku za wodę o 25 dni. Wodociągi zerwały ze mną umowę z powodu naruszenia jej postanowień. Czy jest to dopuszczalne?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy dostawca musi zapłacić za niedostarczenie wody.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.