Policjant nie będzie musiał oddawać strzału ostrzegawczego?

24.11.2009, 15:36; Aktualizacja: 24.11.2009, 18:22

Rezygnacja ze strzału ostrzegawczego jako zasady obowiązującej funkcjonariuszy oraz rozszerzenie katalogu środków przymusu bezpośredniego, m.in. o zasłonę na twarz czy blokadę stawu kolanowego, to nowe rozwiązania, które znalazły się w opracowywanym w MSWiA projekcie ustawy o zasadach użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • gość(2009-11-24 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nie grypa,to głupie przepisy polaków wykończą.

    Odpowiedz
  • '(2009-11-24 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    lepiej zeby policjant musial oddac w gore strzal ostrzegawczy

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-11-24 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Dziś jest tak że nawet bandzior, który zatłukł ze 3 osoby kary śmierci nie otrzyma od państwa , ale niewinny człowiek, który nie zatrzyma się policjantowi na drodze i czynem tym popełnia co najwyżej wykroczenie zostanie zastrzelony . W tej sprawie niczym od Chin się nie różnimy bo strzela się bezkarnie do ludzi jak do wałęsającego się psa . Tylko przez oszczędność papieru nie będę tu wyliczał ilu niewinnych ludzi w ten sposób obecna policja zabiła. Co jest w mentalności tych groźnych dla państwa i obywateli "wnioskodawców", by tak łatwo strworzyć sytuację dla bezkarnego strzelania do ludzi ?
    Jak ktoś się boi pracować w policji nie mając uprawnień do zabijania ludzi ze strachu to powinien do macania kur się zatrudnić

    Odpowiedz
  • A co na to obroncy przestepców?(2009-11-24 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciez to będzie zagrazało zycie bandziorów i bandytów, poniewaz nie będą mieli czasu na zabicie policjanta. Mam nadzieje ze niebawem odezwą się głosy obrońców przestępców z tytułami profersorów i wszelkiej maści elementu przestepczego.

    Odpowiedz
  • statioratio(2009-11-24 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    A zatem strzał ostrzegawczy w tył głowy ... ałć.

    Odpowiedz
  • NO TO MAMY(2009-11-24 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    państwo PO_licyjne.
    Najpierw cie zastrzelą, a potem znajdą paragraf.

    Odpowiedz
  • wajda(2009-11-25 00:13) Zgłoś naruszenie 00

    ktoś tu kręci kolejną część PSÓW?? co jakieś żarty.

    Odpowiedz
  • Bardzo słusznie.(2009-11-25 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    "Stój bo strzelam" jest wysterczającym ostrzeżeniem - nie słyszałem żeby głuchy napadł na policjanta.
    Każda sekunda, dana policjantowi, a odebrana przestępcy to konieczność dzisiejszych /okrutnych bandytów/ czasów.

    Odpowiedz
  • etna(2009-11-25 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze ,że coś zmieniają byleby nie sp...li tego co jest dobre...na pewno przydały by się "tasery" czyli paralizatory na agresywnych często zarażonych np. hivem...oczywiście to ostateczność , ale są sytuacje gdzie lepiej takiego "popiescic "niż postrzelić..

    Odpowiedz
  • Pies Kenobi(2009-11-27 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    strzał ostrzegawczy w góre.. laikom przypominam że kula w końcu spadnie... a spając bedzie mieła dośc energii kinetycznej zeby przebić czaszkę

    Odpowiedz
  • gringo(2009-11-27 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    do janeczka. TRZEBA się do kontroli zatzrymać a nie rżnąć głupa a później wielkie opłakiwanie i policja jest beee!

    Odpowiedz
  • policjant(2009-11-27 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    DLA JANECZKA!!!
    chcesz zyc-zatrzymuj sie do kontroli:-)))) zeby głupota umiała latać fruwał byś jak ptaszek

    Odpowiedz
  • policjant(2009-11-27 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    na szczescie takich Janeczków-kretyneczkow nie ma za duzo...

    Odpowiedz
  • sprite(2009-11-27 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    no w końcu jakieś zmiany... pomysł z pojazdami służbowymi mającymi służyc również do zatrzymania uciekającego pojazdu jest świetny... w końcu będziemy mogli działać w pościgu a nie tylko czekać aż sprawca albo my się rozbijemy.

    Odpowiedz
  • KUPA(2009-11-27 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Bywało tak, że po usłyszeniu strzału sprawca przestępstwa stawał w miejscu a jego luźne spodnie wypełniała gęsta lub mniej gęsta maź o dość nieprzyjemnym zapachu... Teraz na okrzyk zareaguje co najwyzej upadkiem z powodu smiechu... - i nie daj Boże w trakcie tego upadku coś sobie zrobi...

    Odpowiedz
  • rosomak(2009-11-27 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    Pies Kenobi to ty jesteś laikiem. "Kula spadnie"-naprawdę dobre. Doucz się "ekspercie". A strzał ostrzegawczy nie zawsze się oddaje w górę. Jak chcesz się wypowiadać to miej choćby podstawową wiedzę na dany temat. A kulami to się strzela, ale z armaty...

    Odpowiedz
  • zły pies(2009-11-27 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    przepisy dotyczące broni s.ą dobre, tylko prokuratorów i sędziów mamy do d...y. Policjant nie boi się użyć broni zgodnie z przypadkami, tylko tego, w jaki sposób zdarzenie zanalizuje prokurator! Policjant na przeanalizowanie sytuacji i oddanie strzału do bandyty ma niekiedy sekunde-dwie, a sąd i prokurator rok-dwa...Wyśłijcie na emeryturę beton z prokuratur a potem zmieniajcie przepisy!!!

    Odpowiedz
  • pies(2009-11-27 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    nareszcie ktos pomyslal o czyms co wszedzie na swiecie jest standardem. Wyobrażcie sobie ze przy np kontroli drogowej osoba zatrzymana wyciagnie nagle bron i postrzeli (jesli nie zastrzeli)kontrolujacego polcjanta?? Powiecie o tym jego zonie, czy pozwolicie aby zrobil to komendant jednostki do spółki z kadrowcem, mowiac o tym iż stalo sie to bo nie zdarzyl powiedziec stój bo strzelam oczekiwać reakcji, oddać strzal otrzegawczy a następnie użyc broni UWAGA "...zeby wywolac jak najmniejsze obrażenia..." Niestety takie sytuacje juz mialy miejsce (ostatnio w WLKP) Ja juz w swojej służbie widzialem nad sobą ostrze siekiery i zastanawialem sie czy nie użyć broni... Należała do bardzo agresywnego i naćpanego kolesia który nie mial ochoty mnie nią glaskać Cale szczescie ze dzieki swoim umiejetnosciom powalilem napastnika bo nie bylo by komu pisac tego postu.

    Odpowiedz
  • rosomak(2009-11-27 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    Pies w opisywanej przez Ciebie sytuacji wystarczy okrzyk: "Policja"...

    Odpowiedz