MS przygotowało projekt nowelizacji prawa o systemie dozoru elektronicznego

02.11.2009, 16:47; Aktualizacja: 02.11.2009, 16:59

Osoby skazane na karę do jednego, a nie jak dotychczas do pół roku pozbawienia wolności będą mogły ubiegać się o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE) - m.in. taką zmianę przewiduje nowelizacja ustawy w tej sprawie przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • MARGA68(2009-12-04 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  no to cos od samych oczekujacych:od 1wrzesnia czekam na decyzje SADU!ODBYLO SIE 5 posiedzen nawet w SADZIE APELACYJNYM ktory uchylil postanowienie penitencjarnego i na nowo rozpatrywanie wniosku w penitencjarnym!!!takie to bogate PANSTWO MAMY!

  Odpowiedz
 • Elektroniczne bransoletki do poprawki(2009-11-02 21:08) Zgłoś naruszenie 00

  Znowu nastepny nie wypał i bubel pomazancow? a niby tacy fachowcy sa w rzadzie...(sic!) Czy oni potrafia choc jedna rzecz zrobic konstuktywnie, czy same buble??

  "Elektroniczne bransoletki do poprawki

  "Osoby skazane na karę do jednego, a nie jak dotychczas do pół roku pozbawienia wolności będą mogły ubiegać się o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego - m.in. taką zmianę przewiduje nowelizacja ustawy w tej sprawie przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości..."

  Odpowiedz
 • Kirkut(2009-11-02 20:23) Zgłoś naruszenie 00

  do 1. od kiedy to sędziowie uchwa;aja przepisy? Wydaje ci się, że każdy sąd znajduje sie przy ul. Wiejskiej w Warszawie!
  Perełką dla mnie jest to, że przepisy o dozorze elektornicznym niedawno weszły w życie a juz je trzeba nowelizować, bo autorzy nie przemysleli wczesniej jaki krąg osób mógłby sie o dozór ubiegać! Teraz odkryli, że ich ustawa dotyczy 3 osób w kraju! Lepiej było o tym nie pisać. Bo w ten sposób Panowi Reformatorzy wystawiaja sobie "świetną" opinię!!!

  Odpowiedz
 • Loeuvenhoek(2009-11-02 18:40) Zgłoś naruszenie 00

  od sędziów się akurat odczep. Sędziowie maja tu najmniej do gadania. Zresztą jak ten pomysł wchodził to mówili, że to nie będzie działać. Tak samo jak mówili, że nie będą działały sądy 24-godzinne i upadłość konsumencka. Ale sędziów "reformatorzy" nie słuchają, bo wiedzą lepiej.

  I jeszcze jedno: nagrywanie rozpraw tez nie będzie działać, bo autorzy projektu ustawy zapomnieli uregulować kwestię odtwarzania nagrań i przekazywania ich. Sędziowie o tym mówią, ale jak zwykle grochem o ścianę

  Odpowiedz
 • brawo(2009-11-02 17:59) Zgłoś naruszenie 00

  o kurczę, obecnie, po paru miesiącach od hucznego wprowadzenia systemu jest aż 3 (trzech) skazanych dozorowanych elektronicznie. Jeśli - jak mówi minister - ta liczba zwiększy się 4-krotnie to będzie ich aż... 12-tu. Szok!!!

  Wspaniale, najlepiej wydane dziesiątki milionów na wprowadzenie tego systemu jakie widziałem. Brawo ministerstwo. Brawo sędziowie.
  Przykład z obrożami doskonale ilustruje sprawność i wydajność waszego resortu...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane