Trybunał Konstytucyjny: można głosować przez dwa dni

autor: Katarzyna Żaczkiewicz28.10.2009, 15:20; Aktualizacja: 29.10.2009, 09:45

Zgodna z konstytucją jest zasada dwudniowego głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego – stwierdził wczoraj Trybunał Konstytucyjny.


wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • HL(2009-10-28 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna kompromitacja pewnej osoby...

    Odpowiedz
  • czyli można głosować przez pełnomocnika czy nie?(2009-10-28 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    tyle ludzi czeka na ten wyrok a tu dalej nie wiadomo co?
    ktoś sobie chyba kpi z ludzi niepełnosprawnych

    Odpowiedz
  • Ted(2009-10-28 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunal jak większość narodu OLAL veto Pana Prezydenta,który wszystko prawie wetuje:nie bo nie!

    Odpowiedz
  • pkw(2009-10-28 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał podzielił zdanie Prezydenta, że ustawa miała wejść w życie za szybko. To żadna jego kompromitacja.
    Orzekł jednak, że na dziś, gdy do kolejnych wyborów jest prawie 5 lat, ustawa może już wejść w życie i stąd zgodność z konstytucją (dziś tak, wiosną wyrok byłby inny).

    Odpowiedz
  • Ale "głowa" - raczej " D".(2009-10-28 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Albo pijany, albo nie ma pojęcia o przepisach prawa - KOMPROMITACJA "FACHWCA PRAWA".
    150mln zł kosztuje naród ta fajtłapa.

    Odpowiedz
  • pkw a co z pełnomocnikiem(2009-10-28 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    tu chodziło o to czy głosowanie przez pełnomocnika jest zgodne z konstytucją. W 2014 w wyborach do Parlamentu Europejskiego będziemy glosowac 2 dni i z pełnomocnikiem ok
    ale czy jak sejm przyjmie pełnomocnika do wyborow prezydenckich i parlamentarnych to mam rozumiec ze Prezydent tego nie zaskarży bo w ustawie do PE nie zaskarżył przepisu o pełnomocniku !

    Odpowiedz
  • Nats(2009-10-28 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwię się, że Prezydent nie zaskarżył ustawy z powodu ... braku przecinka w jednym miejscu ustawy (?).
    To byłby dopiero HIT !!!

    Odpowiedz
  • Do 5 Wybierz niesiłokota będziecie mówić tym samym(2009-10-28 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    głosuj na niesiłokota wprowadzicie "nowe standardy" do polityki najlepiej międzynarodowej

    Odpowiedz
  • pkw(2009-10-29 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent nie zaskarżył pełnomocnika ani 2-dniowego głosowania. I zapewne nie zaskarży tego w przyszłości.
    Chyba że znów parlament uchwali taki inne przepisy (lub w taki sposób), że o zaskarżenie aż się będzie prosić (tak jak w przypadku terminu wejścia w życie w/w ustawy = gdyby nie zaskarżenie to dopiero PKW miałaby hece = zmiana prawa w czasie czynności wyborczych bez vacatio legis...)

    Odpowiedz