Sędziowie niezadowoleni z uchwalonych przez Sejm podwyżek; trwa "tydzień bez wokand"

24.03.2009, 18:50; Aktualizacja: 24.03.2009, 20:30

W bieżącym tygodniu wyznaczono o około jedną trzecią mniej sesji sądowych niż zwykle - poinformował rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" sędzia Bartłomiej Przymusiński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (214)

  • Mimo kryzysu motywować walczących z inercją wadliwego środowiska(2009-03-24 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wszystkim po trochę ale TYLKO DOCIEKAJĄCYM PRAWDY I SPRAWIEDLIWOŚCI NAWET 2 RAZY WIĘCEJ OD RESZTY

    Odpowiedz
  • leszek(2009-03-24 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    tyle przegranych spraw przed strasburgiem za co podwyżki i po 10 lat sprawy. NIEUDOLNE ŚRODOWISKO!!!

    Odpowiedz
  • Najpierw praca - nieudacznicy.(2009-03-24 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie lubię takigo wymiaru sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • wasyl(2009-03-24 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    klika- zagnać ich do prac interwencyjnych, mało ciągle mało

    Odpowiedz
  • ja(2009-03-24 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Skargi kierowane do Strasburga na przekręty w sądach sa uznawane za NIEDOPUSZCZALNE. Same mam 2 takie skargi.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-03-24 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nic nie dadzą podwyżki choćby po 10tyś. Strata czasu i pieniędzy podatników ! Trzeba na nowo zorganizować sądownictwo wg cywilizowanych wzorców, wytępić peerelowską mentalność do dna. Obecny minister nie wie wogóle o co w cywilizowanym wymiarze sprawiedliwości chodzi bo i sąd ma wiedzieć, nawet nie ukrywał, że jest zaskoczony ta posadą. Gwoli sprawiedlwości należy też sobie przypomnieć, jacy to wcześniej spece "temidą dowodzili" począwszy od 90 roku. I tak do dziś zleciało. Zamiast jęków i lamentu środowisko musi chcieć zmian i musi domagać się zmian. Na dziś priorytetem jest "współczynnik", jest to żałosne.

    Odpowiedz
  • Abbo(2009-03-24 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    DO KRYTYKANTÓW.

    W Polsce jest 20 sędziów na 100000 mieszkańców - tyle samo co w Austrii
    polski sędzia załatwia rocznie 800 spraw karnych - austriacki tylko 300
    Polski sędzia zarabia rocznie 12.000 euro. Austriacki 42.000

    To tyle jeśli chodzi o nierobów, którzy dobrze zarabiają

    Odpowiedz
  • Leon(2009-03-24 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli sa tacy dobrzy " panowie świata " to niech wyjadą na zachód tam znajdą pracę godną ich majestatu - zmywak w Mc - uczcie się bo prowadzicie sprawy po kilka lat i to nieudolnie

    Odpowiedz
  • lolo(2009-03-24 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie z Abbo.te opinie pochodza od osób które nie maja zielonego pojecia o pracy sedziego. Polski sedzia zarabia miesięcznie 4.000 złotych tyle samo co murarz na budowie albo kafelkarz. Wydaje mi sie że wskazane powyżej krytyczne opinie o sedziach pochodza od osób które ukończyły 8 klas szkoły podstawowej i ledwo zdały maturę bo wykształcony człowiek raczej nie pisałby takich głupot.Do nauki nieuki a potem piszcie o sędziach!!!

    Odpowiedz
  • lolo(2009-03-24 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Leon masz nasrane w głowie poważnie. zastanów się człowieku co piszesz

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-03-24 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    7=Mistrzu! nie lamentuj. W tej liczbie spraw jak znam życie to może z 20 wymagające 4 terminów, a reszta to wg 87 kw. albo wg 178a z dwujeczką lub wg podobnego zagrożenia karą ."30 min i po bólu".

    Odpowiedz
  • oszukana 54(2009-03-24 20:50) Zgłoś naruszenie 00

    Mało ...mało i wciąż mało co mamy powiedzieć jak mamy 900 zł netto
    na miesiąc .Nam musi wystarczyć!!

    Odpowiedz
  • lolo(2009-03-24 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    wasyl ile zarobisz i ile godzin dziennie pracujesz.Wiedz człowieku że sedzia sadzi po 15 spraw dziennie a później do 2 w nocy pisze uzasadnienia.Jeżeli masz takie rzeczy pisać ...Lepsza rada na prawo później na aplikacje zdac egzamin sedziowski a później za sedziego!!

    Odpowiedz
  • Artur(2009-03-24 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie murarz zarabia 4000 ??

    Odpowiedz
  • lolo(2009-03-24 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    oszukana uczyc sie i zostać sędzia to takie proste

    Odpowiedz
  • lolo(2009-03-24 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Artur w Katowicach

    Odpowiedz
  • lolo(2009-03-24 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Janeczek co ty wiesz o sadzeniu!!!

    Odpowiedz
  • DS(2009-03-24 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    lolo podziwiam za upór ale z tymi trollami to daj sobie spokój. Jako sędzia proponuję ci zalogować się na forum tam możesz na poziomie podyskutować

    Odpowiedz