statystyki

Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie rezygnuje

autor: Małgorzata Kryszkiewicz12.11.2020, 07:45; Aktualizacja: 12.11.2020, 07:46
Joanna Bitner

Joanna Bitnerźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Joanna Bitner złożyła rezygnację z funkcji prezesa największego sądu okręgowego w Polsce. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, minister sprawiedliwości rezygnację przyjął. Sędzia Bitner przestanie przewodzić SO w Warszawie 16 listopada br.

Joanna Bitner została powołana na funkcję prezesa warszawskiego sądu okręgowego przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę w 2017 r. Dwa lata później chciała odejść po raz pierwszy, jednak jej rezygnacja nie została przyjęta przez ministra. Jak wówczas spekulowano powodem jej decyzji miała być nieudana próba usunięcia ze stanowiska wiceprezesa Dariusza Drajewicza, sędziego sądu rejonowego (obecnie kandyduje on do Sądu Najwyższego), członka Krajowej Rady Sądownictwa. Jego praca na stanowisku wiceprezesa SO w Warszawie nie była bowiem oceniana dobrze, a sędziowie nawet w oficjalnych pismach formułowali uwagi o patologicznej sytuacji i utrzymywaniu przez MS fikcyjnego stanowiska, które zapewnia zainteresowanemu dodatkowe źródło dochodu.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane