statystyki

WSA: Pobicie nie przystoi instruktorowi

autor: Dorota Beker28.10.2020, 19:00
SKO podtrzymało rozstrzygnięcie starosty, wskazując, że skazanie, które następuje po uzyskaniu wpisu do ewidencji, wymaga wszczęcia procedury o wykreśleniu. Nie mają znaczenia okoliczności popełnienia czynu.

SKO podtrzymało rozstrzygnięcie starosty, wskazując, że skazanie, które następuje po uzyskaniu wpisu do ewidencji, wymaga wszczęcia procedury o wykreśleniu. Nie mają znaczenia okoliczności popełnienia czynu.źródło: ShutterStock

Dla wykreślenia instruktora nauki jazdy z rejestru nie ma znaczenia, że przestępstwo, które popełnił, nie miało związku z wykonywaniem obowiązków służbowych – wynika z orzeczenia WSA w Białymstoku.

Instruktor został skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem za znęcanie się nad osobą najbliższą. Ze względu na tę okoliczność starosta wszczął z urzędu postępowanie i wykreślił go z rejestru. W uzasadnieniu wskazał, że zgodnie z ustawą z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1268 ze zm.) instruktor nie może być skazany za przestępstwo umyślne przeciwko życiu lub zdrowiu.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane