statystyki

Wybory w samorządach prawniczych. U radców jeden kandydat, w adwokaturze ostra walka

autor: Szymon Cydzik27.10.2020, 07:21; Aktualizacja: 27.10.2020, 07:33
W adwokaturze kandydat może zgłosić się nawet na samym krajowym zjeździe. Ten miał się początkowo odbyć w listopadzie tego roku, został jednak przełożony na 19‒21 marca 2021 r.

W adwokaturze kandydat może zgłosić się nawet na samym krajowym zjeździe. Ten miał się początkowo odbyć w listopadzie tego roku, został jednak przełożony na 19‒21 marca 2021 r.źródło: ShutterStock

Za niecałe dwa tygodnie, 7 listopada 2020 r., odbędzie się Krajowy Zjazd Radców Prawnych. Wybierze on m.in. nowego prezesa radcowskiego samorządu (oraz pozostałe centralne organy). Tutaj kwestia wydaje się raczej przesądzona, gdyż jedynym chętnym jest Włodzimierz Chróścik, były dziekan, a obecnie wicedziekan stołecznej okręgowej izby radców prawnych.

Zaś termin na zgłaszanie kandydatur minął 20 dni przed planowaną datą zjazdu. Formalnie głosowanie i tak się odbędzie, a każdy delegat będzie musiał opowiedzieć się za lub przeciw kandydaturze, ewentualnie wstrzymać od głosu. Jeśli mec. Chróścik nie zdobędzie 50 proc. głosów, wówczas możliwe będzie zgłoszenie innych chętnych w trakcie zjazdu.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane