statystyki

Morawiec nadal prezesem stowarzyszenia „Themis”

autor: Małgorzata Kryszkiewicz15.10.2020, 08:49; Aktualizacja: 15.10.2020, 08:49
Beata Morawiec

Beata Morawiecźródło: PAP
autor zdjęcia: f

„(…) udzielamy Pani Sędzi Beacie Morawiec całkowitego poparcia i votum zaufania dla dalszego sprawowania przez Nią funkcji Prezesa Stowarzyszenia, jako sędziemu spełniającemu najwyższe standardy moralne” – stanowisko o takiej treści zajął wczoraj zarząd Stowarzyszenia Sędziów „Themis”.

To oczywiście reakcja na uchylenie w poniedziałek późnym wieczorem krakowskiej sędzi immunitetu przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Dzięki temu Prokuratora Krajowa może jej postawić zarzuty m.in. przywłaszczenia środków publicznych, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Sędzi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Uchwała ID SN została podjęta w składzie jednoosobowym, w którym zasiadał Adam Tomczyński.

Jednak zdaniem stowarzyszenia Tomczyńskiego nie można tytułować sędzią, gdyż przeszedł on procedurę konkursową przed obecną, kwestionowaną Krajową Radą Sądownictwa, a ID SN w ogóle nie powinna była w tej sprawie orzekać, gdyż została zawieszona przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Dlatego też o wydanej uchwale stowarzyszenie pisze jak o oświadczeniu osoby niebędącej sędzią, które „nie może być uznane za wywołujące jakiekolwiek skutki prawne, abstrahując już od skandalicznego uzasadnienia decyzji i bezprawnego sposobu procedowania przez Pana A. Tomczyńskiego”.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • Obywatel.(2020-10-15 11:47) Zgłoś naruszenie 96

  Ten , pseudo , sędzia , ma ,poglądy i wypowiedzi , jak za czasów , z,latach 50 ,ubiegłego ,wieku , gdzie rządził Bierut , na polecenie ,Stalina, i tam też byli właśnie sędziowie co , jednoosobowo ,wydawali ,wyroki , na ,ludzi , którzy walczyli w Powstaniu Warszawski i nie tylko ,chociaż , ,ludzie którzy , wracali z zachodu i tam ,walczyli ,o godności polski w Dewizjonie 303 i pytam się , rządzących ,a wszczególność ,ministra sprawiedliwości i prokurator generalny ,w jednym Ziobro ,czy ,rządzący , na czele z prezesem partii ,pisowców i zjednoczonej prawicy , idziecie w tym właśnie , kierunku ,jak z lat 1950 roku ,a może , też ,jak ,za czasów WŁ. Gomułki ,więc ,po jakiego ,wuja , ludzie , ginęli za wolność i demokrację , do czego , ci rządzący ,zmierzacie .?!!!

  Odpowiedz
 • o(2020-10-15 09:35) Zgłoś naruszenie 98

  kasta nie poddaje się

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2020-10-15 21:04) Zgłoś naruszenie 73

  jaki prezes takie stowarzyszenie, czemu tu sie dziwić

  Odpowiedz
 • Darek(2020-10-15 22:28) Zgłoś naruszenie 55

  Pani Beato trzymaj się

  Odpowiedz
 • katarzyna(2020-10-15 11:47) Zgłoś naruszenie 46

  trzymają się

  Odpowiedz
 • anioł(2020-10-16 15:42) Zgłoś naruszenie 22

  Jeżeli jest mi przypisany immunitet a system prawny wytacza mi zarzuty - to SAMA rezygnuję na czas sprawy z tego przywileju . Takie postępowanie świadczy o poszanowaniu prawa i moim przekonaniu o niewinności

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • jul(2020-10-16 17:23) Zgłoś naruszenie 11

  Szacun dla Pani Sędzi Morawiec - tylko dla idiotów przekaz o wzięciu łapówki w formie telefonu

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane