statystyki

Tiutiunik: Różne wymiary śmierci [WYWIAD]

autor: Szymon Cydzik13.10.2020, 12:15; Aktualizacja: 13.10.2020, 12:54
W takiej sytuacji prawnik mówi o zamiarze ewentualnym zabójstwa. Gdy dowiedziałem się, jak dokładnie wyglądał przebieg zdarzenia, m.in. że był to kwas siarkowy specjalnie odparowywany o stężeniu ok. 90 proc., ile go było, w jaki sposób ten człowiek postępował (podszedł bardzo blisko do pokrzywdzonej, wylał kwas bezpośrednio w okolice jej nosa i ust), to jego tłumaczenie, że chciał tylko oszpecić, do mnie nie przemawiało. Oczywiście sam mój pogląd miał niewielkie znaczenie, bo musiał być poparty dowodami.

W takiej sytuacji prawnik mówi o zamiarze ewentualnym zabójstwa. Gdy dowiedziałem się, jak dokładnie wyglądał przebieg zdarzenia, m.in. że był to kwas siarkowy specjalnie odparowywany o stężeniu ok. 90 proc., ile go było, w jaki sposób ten człowiek postępował (podszedł bardzo blisko do pokrzywdzonej, wylał kwas bezpośrednio w okolice jej nosa i ust), to jego tłumaczenie, że chciał tylko oszpecić, do mnie nie przemawiało. Oczywiście sam mój pogląd miał niewielkie znaczenie, bo musiał być poparty dowodami.źródło: ShutterStock

- Możliwych kwalifikacji zachowań skutkujących śmiercią drugiego człowieka jest na gruncie kodeksu karnego co najmniej kilka - mówi w rozmowie z DGP adwokat Bartosz Tiutiunik.

Reprezentował pan pokrzywdzoną oblaną kwasem przez stalkera. 22 lipca SN oddalił kasację obrony od wyroku skazującego prawomocnie za ten czyn na 25 lat pozbawienia wolności. Jaki był problem z kwalifikacją prawną tego czynu?


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane