statystyki

Surowa cenzurka zreformowanej prokuratury

autor: Piotr Szymaniak07.10.2020, 07:28; Aktualizacja: 07.10.2020, 07:28
Jak zwracają uwagę autorzy opracowania, w przeciwieństwie do trybu konkursowego obecnie awans prokuratora na wyższe stanowisko służbowe jest całkowicie uznaniowy, a jedynym kryterium jest staż pracy na niższym stanowisku służbowym bądź w innym zawodzie prawniczym. Choć i ten warunek można pominąć.

Jak zwracają uwagę autorzy opracowania, w przeciwieństwie do trybu konkursowego obecnie awans prokuratora na wyższe stanowisko służbowe jest całkowicie uznaniowy, a jedynym kryterium jest staż pracy na niższym stanowisku służbowym bądź w innym zawodzie prawniczym. Choć i ten warunek można pominąć.źródło: ShutterStock

Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia” przedstawiło wczoraj swój trzeci raport na temat funkcjonowania prokuratury po reformie z 2016 r.

– Mamy prokuraturę, która jest niezwykle droga, a tego nie widać na dwóch najniższych szczeblach organizacyjnych, gdzie prowadzi się najwięcej spraw. A także prokuraturę, w której prym wiedzie specyficzny sposób awansowania, gdzie czynnik merytoryczny nie odgrywa żadnego znaczenia. Natomiast oczekiwane są zupełnie inne cechy związane z całkowitym podporządkowaniem, poddaniem się władzy zwierzchniej i w efekcie prowadzeniem postępowań w sposób wygodny dla kierownictwa – mówił wczoraj Jarosław Onyszczuk podczas prezentacji raportu pt. „Prokuratura w pandemii, czy pandemia w prokuraturze” (o głównych wnioskach raportu pisaliśmy we wczorajszym DGP).


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane