statystyki

Radcowie szykują się do zjazdu

autor: Szymon Cydzik06.10.2020, 06:00; Aktualizacja: 06.10.2020, 07:41
Uprawnionych do udziału w nim jest niemal 400 delegatów, dlatego też ma się on odbyć na Stadionie Narodowym.

Uprawnionych do udziału w nim jest niemal 400 delegatów, dlatego też ma się on odbyć na Stadionie Narodowym.źródło: ShutterStock

Krajowa Rada Radców Prawnych 3 października podjęła uchwałę o zwołaniu XII Krajowego Zjazdu Radców Prawnych na 7 listopada 2020 r. w Warszawie.

Uprawnionych do udziału w nim jest niemal 400 delegatów, dlatego też ma się on odbyć na Stadionie Narodowym. Miejsce pozwala podzielić zebranych na mniejsze grupy, nawet 50-osobowe, jeśli w tym czasie stolica znalazłaby się w czerwonej strefie. Mimo że zjazd odby wa się stacjonarnie, głosowania przeprowadzone będą co do zasady za pomocą urządzeń elektronicznych, zabezpieczonych prze d możliwością nieuprawnionego wpływu na wyniki głosowania. 

Dopiero gdy okaże się to niemożliwe, głosowanie odbędzie się przy użyciu kart bądź przez podniesienie ręki. Podczas zjazdu wybrane zostaną nowe władze KRRP, w tym jej prezes. Jak na razie jedynym kandydatem na to stanowisko jest Włodzimierz Chróścik, były dziekan OIRP w Warszawie (aktualnie jej wicedziekan). Urzędujący prezes KRRP Maciej Boborowicz nie zamierza ubiegać się o reelek cję.  


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • abc(2020-10-06 12:23) Zgłoś naruszenie 10

    A czym się radcowie prawni różnią od innych. Wielu z nich będzie tak gadać jak płacący będą chcieli. Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy - to ludzie myślący. Garstka niezależnych będzie wykluczana, tacy nie będą korzystać z korupcyjnych propozycji władzy czy bogatych. Nie dadzą się wciągnąć w światle towarzystwo przy korycie. Teraz prawnik to taki jeden do służenia np. św. Inkwizycji lub inne katoprawckiej mafii.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane