statystyki

Konflikt izraelsko-palestyński. Kara za brak Tarantul dla wojska była zbyt wysoka

autor: Sławomir Wikariak18.08.2020, 07:30; Aktualizacja: 18.08.2020, 07:30
Dodatkowy czynnik to wysokospecjalistyczny charakter zamówienia. Świadczyć o nim może choćby to, że po zerwaniu tego kontraktu wojsko jeszcze dwukrotnie ogłaszało przetargi, ale w żadnym z nich nie wpłynęła żadna oferta.

Dodatkowy czynnik to wysokospecjalistyczny charakter zamówienia. Świadczyć o nim może choćby to, że po zerwaniu tego kontraktu wojsko jeszcze dwukrotnie ogłaszało przetargi, ale w żadnym z nich nie wpłynęła żadna oferta.źródło: ShutterStock

Konflikt izraelsko-palestyński może w pewien sposób usprawiedliwiać problemy firm z tamtego regionu z terminową realizacją zamówień – wynika z opublikowanego właśnie uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie miarkującego karę umowną nałożoną na spółkę, która miała dostarczyć polskiej armii pojazdy rozpoznawcze (sygn. akt III C 1606/17).

Program Tarantula, w ramach którego Wojsko Polskie ma zostać wyposażone w 50 mobilnych bezzałogowych pojazdów rozpoznawczych, nie ma szczęścia. Pod koniec ubiegłego roku trzeba było unieważnić przetarg na ich dostawę, bo nie złożono w nim żadnej oferty. Podobnie stało się w 2018 r., kiedy to też zabrakło chętnych. Umowa pierwotnie zawarta w 2015 r. z izraelską firmą Roboteam nigdy nie została zrealizowana. Inspektorat Uzbrojenia nałożył za to na nią karę umowną w łącznej wysokości ok. 3 mln zł.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane