statystyki

Egzamin notarialny w nowym reżimie sanitarnym

autor: Inga Stawicka05.08.2020, 09:58; Aktualizacja: 05.08.2020, 09:59
Nie ma konkretnej liczby osób, które mogą znajdować się w sali, byleby tylko odstęp pomiędzy poszczególnymi stolikami wynosił min. 1,5 m.

Nie ma konkretnej liczby osób, które mogą znajdować się w sali, byleby tylko odstęp pomiędzy poszczególnymi stolikami wynosił min. 1,5 m.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało wytyczne głównego inspektora sanitarnego w związku z przeprowadzeniem egzaminu notarialnego w czasie epidemii koronawirusa. Tym razem zdający muszą przygotować się nie tylko z przepisów, lecz także na restrykcyjne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Po pierwsze osoby przystępujące do egzaminu nie mogą mieć żadnych objawów choroby zakaźnej, takich jak kaszel czy katar. Nie wezmą w nim udziału także przebywający w kwarantannie. Dotyczy to również sytuacji, gdy w domowej izolacji znajduje się członek ich rodziny. Jeśli zdający ma alergię, której objawy są podobne do chorobowych, powinien przedstawić odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

W przypadku niedotrzymania tych warunków komisja ma prawo nie dopuścić go do egzaminu. W okolicach budynku obowiązuje zakaz przebywania osób towarzyszących. Ze względów bezpieczeństwa zdający nie skorzystają też z szatni. Z tych samych powodów komisja nie przechowa telefonów komórkowych, dlatego według wytycznych nie powinno się zabierać ich na egzamin. Przed wejściem do sali zdający powinni zachować 1,5 m dystansu, a w budynku zasłonić usta i nos przy pomocy maseczki, przyłbicy lub materiału. Dodatkowo przed wejściem do sali będzie trzeba obowiązkowo zdezynfekować ręce ‒ także w momencie korzystania z punktu informacji prawnej i drukarki. Maseczkę lub inną osłonę będzie można zdjąć dopiero po zajęciu miejsca przy stoliku. Trzeba ją założyć ponownie w momencie oddania pracy, wyjścia do toalety lub kontaktu z członkiem komisji.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane