statystyki

Nagana za naruszenie nietykalności cielesnej

autor: Dorota Beker28.07.2020, 16:00; Aktualizacja: 28.07.2020, 16:44
prawo

prawoźródło: ShutterStock

Z tego względu zostało wobec niego wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Skazany został przesłuchany, zapoznał się również z zapisem kamery, która zarejestrowała zdarzenie. Tłumaczył, że „niefortunna interakcja z koleżanką” była spowodowana nieskoordynowanym zatrzymaniem pojazdu, którym się poruszali.

Niemniej jednak został on skazany na karę nagany z ostrzeżeniem, bowiem w ocenie komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej swoim zachowaniem naruszył dobra osobiste koleżanki w postaci jej nietykalności cielesnej. Zaś jego zachowanie stanowiło wyraz braku poszanowania formacji i innego funkcjonariusza na służbie.

Jednocześnie na surowość kary miało wpływ zachowanie się obwinionego tuż po zdarzeniu. Nie przeprosił on bowiem, a co więcej – nie dostrzegł nawet, że dopuścił się czynu z jednej strony niegodnego funkcjonariusza publicznego, z drugiej strony wywołującego u poszkodowanej poczucie zażenowania i upokorzenia.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane