statystyki

Sąd Najwyższy rozpatrywał po raz pierwszy skargę nadzwyczajną rzecznika MŚP

autor: Michał Culepa25.06.2020, 06:01; Aktualizacja: 26.06.2020, 09:45
Źródłem sprawy, która trafiła finalnie na wokandę SN, było postanowienie stołecznego sądu apelacyjnego o odrzuceniu skargi na wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem.

Źródłem sprawy, która trafiła finalnie na wokandę SN, było postanowienie stołecznego sądu apelacyjnego o odrzuceniu skargi na wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem.źródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy rozpatrywał po raz pierwszy skargę nadzwyczajną rzecznika małych i średnich przedsiębiorców. Tym razem bez sukcesu dla wnioskodawcy.

Źródłem sprawy, która trafiła finalnie na wokandę SN, było postanowienie stołecznego sądu apelacyjnego o odrzuceniu skargi na wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem. Wniosek złożył przedsiębiorca działający w branży transportu wodnego. Spór miał jednak dłuższą historię, bo dotyczył zwrotu 150 tys. zł dofinansowania ze środków unijnych od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, uzyskanych przez przedsiębiorcę w ramach programu SAPARD, wspierającego polskie firmy.

Dofinansowanie to miało być przeznaczone na budowę statku śródlądowego. Agencja zażądała zwrotu pieniędzy gdyż – jak wynikało z ustalonych procedur unijnych – statek powinien dysponować już w momencie montażu świadectwem zdolności żeglugowej. Takiego warunku jednak nie było w pierwotnej umowie z ARiMR, wynikał on bowiem z ujawnionych dopiero ok. 2014 r. procedur przyznawania dofinansowania przedsiębiorcom z programu SAPARD .


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane