statystyki

Członek komisji ds. pedofilii nie musi rzucać pracy

autor: Piotr Szymaniak04.06.2020, 16:00
W praktyce więc poprawka wprowadza możliwość osiągania dochodów z różnych źródeł, czego dziś przepisy zabraniają.

W praktyce więc poprawka wprowadza możliwość osiągania dochodów z różnych źródeł, czego dziś przepisy zabraniają.źródło: ShutterStock

Prawo i Sprawiedliwość przeforsowało w trakcie drugiego czytania projektu tarczy 4.0. zmianę w ustawie o komisji ds. pedofilii. Dzięki niej nie będzie już generalnego zakazu łączenia funkcji członka gremium z pracą na etacie, prowadzeniem działalności gospodarczej czy wykonywaniem innych prac o charakterze zarobkowym.

Co do zasady będzie to możliwe, chyba że byłoby „sprzeczne z obowiązkami członka Komisji lub podważałoby zaufanie” do niej.

W praktyce więc poprawka wprowadza możliwość osiągania dochodów z różnych źródeł, czego dziś przepisy zabraniają. Mimo to poseł Wiesław Janczyk z PiS, który uzasadniał zmianę, twierdził: – Myślę, że to spowoduje możliwość wykonywania w sposób bardziej obiektywny i bezstronny swoich obowiązków przez członków komisji.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane