statystyki

Notariusz odnajdzie się na zgromadzeniu wspólników

autor: Patryk Słowik27.05.2020, 08:06; Aktualizacja: 27.05.2020, 08:06
A zatem istotą zdalnego uczestnictwa ‒ i notariusz powinien tego pilnować ‒ jest to, by osoby łączące się mogły nie tylko przysłuchiwać się dyskusji, lecz także brać w niej udział oraz głosować nad uchwałami. Ewentualne braki należy uwidocznić w protokole.

A zatem istotą zdalnego uczestnictwa ‒ i notariusz powinien tego pilnować ‒ jest to, by osoby łączące się mogły nie tylko przysłuchiwać się dyskusji, lecz także brać w niej udział oraz głosować nad uchwałami. Ewentualne braki należy uwidocznić w protokole.źródło: ShutterStock

‒ Podpisaliśmy rekomendację dobrych praktyk notarialnych. W sposób transparentny i odpowiadający realnym potrzebom obywateli wspólnie tworzymy dobre prawo. To kolejny ważny krok dla zapewnienia polskiemu biznesowi możliwości sprawnego funkcjonowania w obliczu pandemii koronawirusa ‒ powiedział wczoraj Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych.

To odpowiedź na postulat środowiska notarialnego, które chciało, aby nowe zasady przeprowadzania zgromadzeń wspólników obudować „miękkim” prawem wskazującym, jak postępować. Chodzi o to, że obecnie standardem staje się odbywanie zgromadzeń z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Rejenci zaś dopytywali się, jak powinny być spisywane protokoły.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane