statystyki

Słowik: Stół niedługi, pamięć za krótka [OPINIA]

autor: Patryk Słowik26.05.2020, 07:53; Aktualizacja: 26.05.2020, 07:54
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Czy jest ktokolwiek w Polsce, kto wie, jakie obecnie obostrzenia obowiązują, a których już nie ma?źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Uff, saga z pierogami jedzonymi przez premiera dobiegła końca! Rzecznik rządu przeprosił za to, że Mateusz Morawiecki złamał zalecenia głównego inspektora sanitarnego. Podkreślił zarazem, że to nie wina samego premiera, lecz ludzi z jego środowiska, którzy nie dostrzegli, że zalecenia szefa sanepidu są obecnie w Polsce „twardym” prawem.

Cała sprawa jest po trosze kabaretowa. Ale w gruncie rzeczy – poważna, gdyż w zabawny sposób pokazuje, w jak kuriozalny sposób pisze się w Polsce prawo oraz że fraza, iż „nieznajomość prawa szkodzi”, to wyświechtany frazes.

A było to tak, że pan premier postanowił spotkać się na Śląsku z tamtejszymi restauratorami. No to usiedli wspólnie do pierogów – jeden duży stół, cztery osoby, miła pani naprzeciwko szefa rządu.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane